Культура та дозвілля

Премія імені Юрія Горліса-Горського чекає на лауреатів

e-mailДрукPDF

Оголошується прийом матеріалів на здобуття Полтавської обласної премії імені Юрія Горліса-Горського, заснованої обласною радою з метою сприяння національно-патріотичному та військово-патріотичному вихованню молоді Полтавщини.

Премія присуджується військовослужбовцям, ветеранам Збройних Сил України, учасникам бойових дій, митцям, педагогам, представникам молоді, громадськості в наступних номінаціях:

• «Національно-патріотичне виховання» – за вагомий особистий внесок у національно-патріотичне виховання молоді;

• «Захисник України» – за сумлінну військову службу, зразкове виконання військового обов’язку солдатами, сержантами, прапорщиками та офіцерами Збройних Сил України, силових структур та Державної служби України з надзвичайних ситуацій;

• «Урок мужності» – за активну військово-патріотичну роботу з молоддю учасників бойових дій, підготовку молоді до захисту державного суверенітету та територіальної цілісності України;

• «Волонтерська діяльність» – за розвиток волонтерського руху, сприяння Збройним Силам, силовим структурам та Державній службі України з надзвичайних ситуацій, надання допомоги особам, які беруть або брали участь в антитерористичній операції на Сході України, родинам загиблих героїв;

• «Мистецтво» – за створення літературних, музичних творів, творів образотворчого мистецтва, фото-, теле- та кіноробіт на національно-патріотичну та військово-патріотичну тематику.

Особи, яким Премія вже була присуджена, повторно на її здобуття не висуваються. Премія не може бути присуджена посмертно.

Пропозиції про присудження Премії вносять державні органи, органи місцевого самоврядування, громадські організації, творчі спілки, командування військових частин, силових структур та Державної служби України з надзвичайних ситуацій, адміністрації (ректорати) загальноосвітніх та вищих навчальних закладів до 1 вересня.

У листі-клопотанні до журі Премії вказується прізвище, ім'я та по батькові кандидата на нагородження, його місце роботи (військової служби), посада, адреса проживання, контактні телефони, зазначається конкретний внесок номінанта у справу національно-патріотичного та військово-патріотичного виховання або наводиться інформація щодо досягнень при проходженні військової служби (для військовослужбовців).

До листа-клопотання, завіреного підписом керівника організації, установи, військової частини та печаткою, додається ксерокопія паспорта (військового квитка) та ідентифікаційного коду претендента.

Документи на здобуття Премії подаються до приймальні ректора Полтавського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти імені М.В. Остроградського за адресою: м. Полтава, вул. Соборності, 64-ж.

Переможців визначає журі, склад якого затверджується розпорядженням голови Полтавської обласної ради.

Кожен із лауреатів Премії отримає диплом і грошову винагороду в розмірі 4000 (чотирьох тисяч) гривень.

Урочисте нагородження перших лауреатів Полтавської обласної премії імені Юрія Горліса-Горського відбудеться до Дня захисника України – 14 жовтня

Юрій Юрійович Городянин-Лісовський (1898-1946), літературний псевдонім Горліс-Горський – український військовий і громадський діяч, старшина Армії УНР, письменник, наш земляк (народився в селі Демидівка на Полтавщині). Своє життя Юрій Горліс-Горський присвятив боротьбі за незалежність України: захищав Українську Народну Республіку від більшовицької військової агресії, належав до українського підпілля, був політичним в’язнем. Юрій Горліс-Горський є автором високопатріотичних прозових творів: «Отаман Хмара» (1934), «Червоний чортополох» (1935), «Холодний Яр» (1937) та інших.

Полтавська обласна премія імені Юрія Горліса-Горського заснована 31 січня 2017 року відповідно до рішення 13 сесії Полтавської обласної ради сьомого скликання.

Сайт облради

 

Полтавців запрошують на національний фестиваль гончарства

 

 

1 липня 2017 року у центру розвитку духовної культури Національного музею-заповідника українського гончарства в Опішному відбудеться національний фестиваль гончарства.

У рамках ІХ Тижня Національного Гончарного Здвиження в Опішному “Здвиг–2017”, посеред численних мистецьких подій, майже одночасно завирує 5 фестивалів.

Погляньте на їхню роботу впродовж 26 червня – 1 липня 2017 року: саме в цей час триватиме 7-й Національний ковальський фестиваль “ВакулаФЕСТ–XXI”. 1 липня Ви побачите твори учасників та дізнаєтеся імена переможців.

Впродовж 26 червня – 1 липня 2017 року в Опішному вперше відбудеться “Фестиваль вогню” – арт-шоу за участю українських художників-керамістів, що поєднає пратехнології та новітні авторські способи виготовлення й випалювання творів кераміки.

Національний фестиваль гончарства пройде в Опішному 1 липня 2017 року. Він стане кульмінаційним акордом “Здвигу–2017”. У його рамках відбудеться ще кілька фестивалів – Фольклорний фестиваль “Гончарське перевесло”, який презентує фольклорні колективи й естрадні етногурти України, та 7-й  Національний фестиваль-конкурс гончарського бодіпейнтінгу “BodyCeramicFestUkraine” .

Т

СОРОЧИНСЬКИЙ ЯРМАРОК 2017: СТАЛО ВІДОМО, ХТО З УКРАЇНСЬКИХ ЗІРОК ВИСТУПАТИМЕ НА НАЙБІЛЬШОМУ ЯРМАРКУ КРАЇНИ

 

НАЦІОНАЛЬНИЙ СОРОЧИНСЬКИЙ ЯРМАРОК ВІДБУДЕТЬСЯ З 22 ПО 27 СЕРПНЯ В СЕЛІ ВЕЛИКІ СОРОЧИНЦІ МИРГОРОДСЬКОГО РАЙОНУ ПОЛТАВСЬКОЇ ОБЛАСТІ, НА БАТЬКІВЩИНІ ГЕНІЯ ЛІТЕРАТУРИ МИКОЛИ ГОГОЛЯ, ЯКИЙ УВІЧНИВ ЙОГО У СВОЇЙ ВИДАТНІЙ ПОВІСТІ «СОРОЧИНСЬКИЙ ЯРМАРОК» ІЗ ЦИКЛУ ПОВІСТЕЙ «ВЕЧОРИ НА ХУТОРІ БІЛЯ ДИКАНЬКИ». ОРГАНІЗАТОР З 1999 РОКУ – ТОВ «СОРОЧИНСЬКИЙ ЯРМАРОК». НЕЗМІННИЙ КЕРІВНИК ПРОЕКТУ – КАВАЛЕР ОРДЕНІВ КНЯГИНІ ОЛЬГИ ІІІ ТА ІІ СТУПЕНІВ СВІТЛАНА СВИЩЕВА.

Центральна алея ярмарку

Національний Сорочинський ярмарок – це універсальна виставка-ярмарок, що проходить на площі в 16 га під відкритим небом і щороку збирає від тисячі до півтори тисячі учасників, від півмільйона і більше гостей, тисячі учасників мистецьких колективів та окремих виконавців. Його відвідують десятки іноземних делегацій, сотні журналістів, керівники держави. Організатори багато і систематично працюють над тим, щоб ярмарок постійно розвивався, вдосконалювався, ставав кращим і сучаснішим, але, при цьому, зберігав свій унікальний народний колорит і багатовікову історичну автентичність. І сьогодні це найкраща, найяскравіша квітка у вінку нашої неньки-України, національний символ та народний оберіг.

“Коли Ви зайдете на наш офіційний сайт www.yarmarok.in.ua і ближче познайомитесь з ярмарком, вам захочеться зробити одне з двох – або негайно подати заявку на участь у ньому, або внести його, як обов’язковий пункт, до свого відпочинкового плану на серпень. Якщо ні, то хоча б будете знати, від чого відмовляєтесь”, – йдеться у повідомленні організаторів Ярмарку.

Підготовка до цьогорічного заходу розпочалась майже відразу після завершення ярмарку-2016 та продовжилась від ранньої весни, а з березня триває прийом заявок. Як і майже кожного року, значні кошти товариство вкладає в облаштування поля, прокладаються нові дороги, створюються додаткові санітарні зони, проводяться додаткові водогони, йде заміна електрообладнання, будуються нові павільйони в містечку майстрів, висаджуються дерева, кущі та море квітів. Перенесена на інше місце і фактично заново побудована головна сцена. Відбудеться, також, реорганізація ярмаркової території, всі кафе і ресторани будуть розташовані в окремому секторі, всі в рівних умовах. Зростуть і вимоги організаторів до закладів громадського харчування, до їх зовнішнього вигляду, санітарного стану, обладнання, меню української кухні.

Радикальних змін зазнає і культурно-мистецька програма ярмарку, вона вирізнятиметься новим, сучасним підходом до проведення багатьох заходів. Єдине, що залишається незмінним – це щире бажання найкращих зірок української естради подарувати своє мистецтво гостям і учасникам Сорочинського ярмарку. Уже заплановані концерти Тіни Кароль (22.08. о 21.00.), Олі Полякової ( 23.08. о 21.00.), Олега Винника ( 25.08. о 21.00.), DZIDZIO (26.08. о 21.00.).

Оголошення

Фото-відео, Фотошоп. і т.д. Друк документів.

Послуги: ремонт, інтер’єр, перевезення
noimage

Комп`ютерні послуги. Незначний ремонт.

Послуги: ремонт, інтер’єр, перевезення
noimage

Оцифровування старих відеокасет.

Радіо-теле-обладнання: продам, куплю
noimage