Культура та дозвілля

Решетилівські таланти високо оцінили на фестивалі-конкурсі "Поліська зима"

На данном изображении может находиться: 11 человек, люди улыбаются, люди стоят

9 лютого у місті Житомир відбувся Всеукраїнський мистецький фестиваль-конкурс “Поліська зима”, який зібрав таланти з усієї України. Учасники  демонстрували свій талант  в таких номінаціях як: вокал, інструментальна музика, хореографія, оригінальний жанр, образотворче та декоративно-прикладне мистецтво (handmade).

Високоповажне  журі достойно оцінило рівень підготовки учасників з Решетилівського району. Так, танцювальний колектив «Молодички» Колотіївського сільського будинку культури Решетилівської міської ради (художній керівник Марія Гайдук) виборов І місце в номінації «Народна хореографія», а вихованка дитячого колективу «Майже дорослі» Решетилівського районного Будинку культури Ангеліна Боберська (художній керівник Юлия Харченко) посіла ІІІ місце в номінації «Естрадний вокал». В організації поїздки сприяли народний депутат України Олег Кулініч, голова обласної ради Олександр Біленький (Oleksandr Bilenkyi) та голова Решетилівської районної ради Сергій Колотій
Учасники нагороджені дипломами і  подяками. Всі отримали масу позитивних емоцій та достойно представили  свій рідний край.

Нет описания фото.

На данном изображении может находиться: 1 человек, стоит и в помещении

Нет описания фото.

На данном изображении может находиться: 10 человек, люди улыбаются, люди стоят

Старий Новий рік: прикмети, традиції, як святкувати в Україні

 

 
 
Старий Новий рік 2019 в Україні: традиції, обряди - як святкувати свято
 

Традиція святкувати Старий Новий рік в Україні йде від розбіжності Юліанського календаря (або інакше календаря "старого стилю") і Григоріанського календаря – того, за яким зараз живе практично весь світ. Розбіжність календарів становить 13 днів. Таким чином Старий Новий рік 2019 святкують в ніч з 13 на 14 січня.

Чому ми святкуємо Старий Новий рік 2019

Старий Новий рік – це рідкісний історичний феномен, додаткове свято, який з'явилося в результаті зміни літочислення. Це свято відзначається переважно в тих країнах, де православна церква продовжує користуватися юліанським календарем.

Читайте також: Щедрий вечір: як зустріти Старий Новий Рік з усіма його традиціями

Раніше на Русі користувалися юліанським календарем, що складається з 12 місяців, назви яких були пов'язані з явищами природи. До ХХ століття календар Російської імперії (до складу якої входили території України) на 13 діб відставав від Європи, яка давно перейшла на Григоріанський Календар. Щоб скоротити цей розрив в 1918 році декретом Ради Народних Комісарів був здійснений перехід на григоріанський календар – новий стиль, а 14 січня – день Святого Василя – виявився старим Новим роком.

Як святкувати Старий Новий рік

До вечері, як і на Святвечір, сідає вся сім'я. Дуже важливо, щоб одяг цього дня був ретельно випраний та чистий. Після вечері треба обов'язково зайти до сусідів і попросити один у одного вибачення за можливу провину один перед одним, аби Новий рік зустріти в мирі та злагоді.

Старий Новий рік 2018 в Україні
Старий Новий рік 2019: в Україні в цей вечір готують "щедру" кутю

Вечір напередодні Нового року дає шанс і тим хлопцям, які зазнали невдачі під час сватання. Саме в цей вечір можна зробити другу спробу. Правда, для цього потрібно застати дівчину вдома, а це дуже важко, так як по селу вже ходять дівочі ватаги щедрувальників. Щедрувати дівчата могли лише під вікнами будинків і то лише ближче до кінця Щедрого вечора, тобто до опівночі.


Якщо вийти на подвір'я опівночі, то можна відчути, як Новий рік проганяє Старий. У перший день Нового року найбільш поширеним був, та і зараз залишається, обряд посівання. Вважається, що цей обряд прийшов до нас ще з дохристиянських часів, адже наші пращури зустрічали Новий рік не взимку, а навесні і тому обряд посівання пов'язаний з надіями на добрий урожай. Засівали здебільшого діти, причому щедріше всіх обдаровували тих, хто прийшов в будинок першим.

Старий Новий рік 2018 в Україні: обряд просівання
Старий Новий рік 2019 в Україні: обряд просівання

Ворожіння на Старий Новий рік

Особливої ​​уваги заслуговують дівочі гадання. Що тільки не робили представники слабкої половини, аби дізнатися, що ж готує їм примхлива доля. Спробуйте, хоча б таке: перед сном покладіть під подушку гребінець, при цьому примовляючи: "Суджений мій ряджений, розчеши мені голову!". Той, хто уві сні буде чесати голову, той і буде судженим.

Що не можна робити на Старий Новий рік

Вважається, що у цей день не слід вимовляти слово "тринадцять", а також рахувати дрібні монети. Кажуть, рахунок монет принесе сльози на весь рік. Також багато хто досі вірить, що на Старий Новий рік та у Василів вечір не можна нічого давати в борг, інакше весь рік в боргах проведеш.

Існує і більш дивна прикмета – якщо 14 січня винести сміття, то й щастя з хати винесеш. Забобонні люди вірять, що в перший день Старого Нового Року до хати першим обов’язково повинен увійти чоловік, саме тому посівати ходять тільки хлопці.

Народні прикмети на Старий Новий рік

• Якщо небо ясне і зоряне – буде багатий урожай ягід.

• Якщо на Святвечір (6 січня) готували Багату кутю, то на Меланки (13 січня), день що передує Василю, або ж Новому року за старим стилем – щедру, яку заправляли смальцем. Саме тому цей вечір і називається Щедрим.

• Якщо на Василя в цей день туман – до урожаю.

• Коли 14 січня багато пухнастого інію на деревах, рік буде багатий на мед.

• Завірюха у Василів вечір віщує великий урожай горіхів.

• Якщо Василева ніч зоряна, то літо буде ягідним.

З інтернет джерел

НІНА ІПАТІЙ І ВИШИВКА "БІЛИМ ПО-БІЛОМУ"

6 вересня 2018 року в Решетилівській районній філії Полтавського обласного центру зайнятості відбулося чергове засідання Клубу «Зміни себе, стань успішним в цьому житті».

Відкриваючи  захід,  фахівець філії,  керівник Клубу  Юлія  Джос сказала: -  " Решетилівка є осередком народних промислів Полтавщини, а особливо прославилася вишивкою  «білим по білому» . Унікальна особливість даного методу вишивання у характерному поєднанні численних технік – до 5-7 одночасно.  Така сорочка завжди  є святковим вбранням для кожного. Майстрині, які вишивають саме у цій техніці, виконують неймовірно складну роботу, адже зробити велику кількість мережок та рослинних візерунків білою ниткою на білій тканині – нелегка справа. Тому ми на наше засідання запросили Ніну Іванівну  Іпатій-заслуженого майстра народної творчості, члена Національної спілки майстрів народного мистецтва України, майстриню-художницю ручної вишивки."  Знана вишивальниця охоче ділилася своїми першими спробами у цій професії:  -“У нас вдома на стінах висіли бабусині рушники. І от з кожним роком її рушнички псувалися – ймовірно, що від старості. Перед Великоднем мама їх завжди прала. І кожен раз якийсь один із них вже не можна було повісити – полотно рвалося. Мені було боляче: як же це так, що того рушника вже не стане? Тоді я зрозуміла, що його можна відтворити”. Так дитяче захоплення стало справою всього мого  життя. А коли я дізналася, що в Решетилівці відкрилося училище, де вчать вишивати – вже іншого  вибору професії  не було”. Після навчання майстриня 12 років пропрацювала на Решетилівській фабриці художником по вишивці   та викладала в  місцевому   СПТУ-28, а з 2000 року заснувала  підприємство «Решетилівська вишиванка «Іній»».

Ніна Іванівна всі свої  шедеври   творить вручну та віртуозно володіє традиційними техніками української вишивки «білим по білому» , працює перш за все з геометричним та рослинно-геометризованим орнаментом, продуманим відповідно до всіх правил композиції.  Вона- постійний  учасник   свята «Решетивлівська весна» та різноманітних виставок народного мистецтва в Україні і не лише, а її твори знаходяться в музейних та приватних колекціях президентів, послів, політиків, духовенства та митців. Роботи Ніни Іванівни любо визнані й за кордоном – в Англії, Болгарії, Канаді, Німеччині, Польщі.  

Присутні отримали корисну та цікаву для себе інформацію, що сприяє мотивації до працевлаштування та створенню умов для професійної самореалізації. Засідання Клубу пройшло в дружній і  невимушеній  атмосфері, і майже всі учасники виявили  велике бажання зустрітися на наступному засіданні.

Оголошення

Продам циплят: бройлери КОББ-500, мясояєчні породи. Каченята

14 грн
Худоба та птиця
Продам циплят: бройлери КОББ-500, мясояєчні породи. Каченята

Продам тільну телицю

Худоба та птиця
noimage

Фото-відео, Фотошоп. і т.д. Друк документів.

Послуги: ремонт, інтер’єр, перевезення
noimage

Комп`ютерні послуги. Незначний ремонт.

Послуги: ремонт, інтер’єр, перевезення
noimage