Культура та дозвілля

НІНА ІПАТІЙ І ВИШИВКА "БІЛИМ ПО-БІЛОМУ"

6 вересня 2018 року в Решетилівській районній філії Полтавського обласного центру зайнятості відбулося чергове засідання Клубу «Зміни себе, стань успішним в цьому житті».

Відкриваючи  захід,  фахівець філії,  керівник Клубу  Юлія  Джос сказала: -  " Решетилівка є осередком народних промислів Полтавщини, а особливо прославилася вишивкою  «білим по білому» . Унікальна особливість даного методу вишивання у характерному поєднанні численних технік – до 5-7 одночасно.  Така сорочка завжди  є святковим вбранням для кожного. Майстрині, які вишивають саме у цій техніці, виконують неймовірно складну роботу, адже зробити велику кількість мережок та рослинних візерунків білою ниткою на білій тканині – нелегка справа. Тому ми на наше засідання запросили Ніну Іванівну  Іпатій-заслуженого майстра народної творчості, члена Національної спілки майстрів народного мистецтва України, майстриню-художницю ручної вишивки."  Знана вишивальниця охоче ділилася своїми першими спробами у цій професії:  -“У нас вдома на стінах висіли бабусині рушники. І от з кожним роком її рушнички псувалися – ймовірно, що від старості. Перед Великоднем мама їх завжди прала. І кожен раз якийсь один із них вже не можна було повісити – полотно рвалося. Мені було боляче: як же це так, що того рушника вже не стане? Тоді я зрозуміла, що його можна відтворити”. Так дитяче захоплення стало справою всього мого  життя. А коли я дізналася, що в Решетилівці відкрилося училище, де вчать вишивати – вже іншого  вибору професії  не було”. Після навчання майстриня 12 років пропрацювала на Решетилівській фабриці художником по вишивці   та викладала в  місцевому   СПТУ-28, а з 2000 року заснувала  підприємство «Решетилівська вишиванка «Іній»».

Ніна Іванівна всі свої  шедеври   творить вручну та віртуозно володіє традиційними техніками української вишивки «білим по білому» , працює перш за все з геометричним та рослинно-геометризованим орнаментом, продуманим відповідно до всіх правил композиції.  Вона- постійний  учасник   свята «Решетивлівська весна» та різноманітних виставок народного мистецтва в Україні і не лише, а її твори знаходяться в музейних та приватних колекціях президентів, послів, політиків, духовенства та митців. Роботи Ніни Іванівни любо визнані й за кордоном – в Англії, Болгарії, Канаді, Німеччині, Польщі.  

Присутні отримали корисну та цікаву для себе інформацію, що сприяє мотивації до працевлаштування та створенню умов для професійної самореалізації. Засідання Клубу пройшло в дружній і  невимушеній  атмосфері, і майже всі учасники виявили  велике бажання зустрітися на наступному засіданні.

Новий театральний сезон у Полтаві: що покажуть у вересні

 

 

У вересні оживе сцена Полтавського академічного обласного українського музично-драматичного театру імені Миколи Гоголя,  розпочнеться 83-ій сезон.

Нагадаємо, театральний рік відкриє «Енеїда» (бурлеск на 2 дії) за мотивами поеми Івана Петровича Котляревського, славетного земляка.

Також у вересні глядачів чекає «Наталка Полтавка» (за Котляревським), улюблені «Сватання на Гончарівці», «Ханума, «Майстер і Маргарита» та інші вистави для дорослих.

 

Дітей також буде чим потішити й зацікавити: «Всі миші люблять сир», «Пригоди Маші і Віті», Малюк та Карлсон», «Царівна Ква-Ква».

Автор: Ніна Король

ТЕАТР ГОГОЛЯ ВІДКРИЄ НОВИЙ СЕЗОН У ПЕРШИЙ ТИЖДЕНЬ ВЕРЕСНЯ

 

Вже 7 вересня у Полтавському облмуздрамтеатрі імені М.В.Гоголя відбудеться відкриття театрального сезону виставою “Енеїда”.

Разом з тим, у вересні актори підготували глядачам свої провідні вистави – “Наталка-Полтавка”, “Сватання на Гончарівці”, “Ханума”, “Кайдашева сім’я”, “Майстер і Маргарита”, “Страшна помста”, “Пригоди Маші і Віті”.

нп

Преображення Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа, Свято Преображення Господнього, Преображення, Свято Спаса, Другий Спас, Великий Спас

 

Картинки по запросу картинка яблучного спасу

 

І от приходить 19 серпня за новим стилем, а з ним – третє за величиною і шанованістю свято православних: дуже знакове, поетичне і символічне.  Воно встановлене в пам’ять Преображення Господа нашого Ісуса Христа перед учнями на горі Фавор. Преображення полягало не у зміні Божественної природи Христа, але у з'яві Його Божества у природі людській. Відповідно до Івана Золотоустого,  Преображення відбулося, "щоб показати нам майбутнє преображення єства нашого і майбутнє Своє пришестя на хмарах у славі з ангелами".

Його лице просяяло, і саме тоді апостолам відкрилося світло й слава Божества і почувся голос Отця із світлої хмари Святого Духа: "Цей є Син Мій Улюблений, у Котрому Моє благовоління; Його слухайте".

У народі Спас має світське значення, пов'язане із святом врожаю. Це підтверджує звичай освячувати в церкві дари природи: яблука, сливи, груші, обжинкові вінки, бджолині стільники тощо. 

Народну назву - Яблучний Спас - свято отримало через те, що у цей день освячується виноград нового врожаю та інші плоди, а там, де його немає – яблука, після чого дозволяється їх вживати. Це пов’язано з тим, що в Греції (раніше - Візантії) виноград достигав якраз у цю пору року. А перші плоди віруюча людина завжди приносила у храм як свою жертву Богу і для освячення всього врожаю.

Українці на Преображення святять яблука, груші, сливи та іншу садовину, а також городину і мед. Нині з появою холодостійких сортів освячують і виноград.

Що не можна і що не вітається

Яблучний Спас бере витоки з язичницького свята настання осені. До цього дня слов’янам було заборонено їсти яблука і страви з ними. Насправді рідко хто нехтував цим звичаєм, а надто суворо дотримувалися його люди, в яких коли-небудь помирали діти.

Ще існувала така легенда, що яблук до Спаса не їли, бо саме яблуком змій спокусив Єву, Єва спокусила Адама, і так скінчилося райське життя перших людей.

Не можна розважатися, вживати м'ясо, яйця, жирну їжу, і все, що викликає залежність, оскільки триває Успенський піст.

На Яблучний Спас не можна вбивати комах. Кажуть, що якщо муха сіла на руку двічі - весь рік вас буде супроводжувати удача. При цьому важливо комаху не проганяти, а дочекатися, поки вона сама полетить. Хоча в народу ще й кажуть: прикметі вір, але перевір, отож усе – у ваших (чи на ваших) руках.

Для господарів свято символізує закінчення жнив та завершення літа. Цього дня спостерігають за погодою: якщо день сонячний та безхмарний - осінь буде сухою, якщо дощовий — мокрою.

Яблучний спас – третій літній день, коли прийнято поминати померлих (перші два – Страсний Четвер і Зелені свята).  Обрядові страви – пироги та вареники з яблуками, печені яблука, інша випічка і страви з яблук, узвар і компот.

Прикмети на Спаса:

  • Із Спаса - Преображення погода преображається.
  • Прийшов другий Спас - бери рукавиці про запас.
  • Минув Спас - держи кожух про запас.
  • До Спасівки бджола робить на пана, а після Спасівки на себе.
  • Як у Спасівку будуть великі вітри, то зима буде з віхолами та лютими морозами .
  • Якщо у Спасівку на деревах жовтіє листя, це віщує ранню осінь.
  • Якщо на Спаса нема дощу, то це прикмета, що буде гарна суха осінь. Дощів небагато буде.
  • Якщо на Спаса йде дощ, січень наступного року буде сніжний, якщо спекотно - січень морозяний.
  • Якщо антонівка вродила - наступного року хліб уродить.
  • З інтернет видань

Оголошення

Продам тільну телицю

Худоба та птиця
noimage

Фото-відео, Фотошоп. і т.д. Друк документів.

Послуги: ремонт, інтер’єр, перевезення
noimage

Комп`ютерні послуги. Незначний ремонт.

Послуги: ремонт, інтер’єр, перевезення
noimage

Оцифровування старих відеокасет.

Радіо-теле-обладнання: продам, куплю
noimage