Культура та дозвілля

ВИСТАВКА НІНИ ІПАТІЙ У КИЄВІ

 

Ніна Іпатій

 

28 вересня у Національному центрі народної культури «Музей Івана Гончара» у місті Київ відбулося відкриття виставки заслуженого майстра народної творчості, члена Національної спілки майстрів народного мистецтва України, майстра-художника ручної вишивки з Решетилівки   Ніни Іпатій - Решетилівська вишивка «Білим по білому», присвяченої 60-літтю майстрині.
Ніна Іванівна  віртуозно володіє традиційними техніками української вишивки, її дивотвори  знаходяться в музейних та приватних колекціях президентів, послів, політиків, духовенства та митців. Шедеври  знаного майстра  відомі й за кордоном : в Сполучених Штатах, Англії, Німеччині,Канаді,Австралії. Якось англійці, побачивши вишиванку Ніни Іпатій довго вагалися чи справді це ручна вишивка: вони гадали, що людськими руками не можна зробити таку тонку працю.На думку мисткині, український інтерес полягає в культурі, бо саме вона показує нашу ідентичність та неповторність. 

 

 Ніна Іванівна своєю творчістю продовжує народні традиції українського мистецтва, прагне поєднати минуле і сучасне - що являється найбільшою цінністю древнього мистецтва.Закінчила Решетилівський художній професійний ліцей(на той час училище) та Вижницьке училище ужиткового мистецтва,відділ ручної та машинної вишивки.

Свою творчість розпочала в 1980 році на Решетилівській фабриці художніх промислів художником по вишивці. З перших років її творчості були створені твори, які і на сьогоднішній час не втрачають художньої цінності.2002 році відкрила приватне підприємство "Народна вишиванка ІНІЙ".

Усі свої сорочки майстриня робить вручну. Вона вишиває не лише біллю, а й синіми та пастельними тонами. До речі, за словами пані Ніни, з давніх-давен вишиті синім сорочки були найдорожчими, а їх власників вважали заможними.

Різноманіття якісних тканин дає рукодільницям можливість по-новому показати красу полтавської вишивки – біле мереживо красиво виглядає також і на сірому або бежевому полотні. Але, все ж таки, вишивка білими нитками по білому залишається класичним зразком “решетилівської” вишивки й стала культурним надбанням уже всієї України.


На відкритті виставки були присутні  голова Решетилівської державної адміністрації Роман Перепелиця, завідувач сектору культури та туризму райдержадміністрації Світлана Гудзь та майстри народної творчості Решетилівщини.
На ювілейній виставці майстрині представлений унікальний і знаний у всьому світі вид вишивки — «білим по білому», або «біллю». . Решетилівська вишивка – візитівка Полтавського краю. Унікальна особливість даного методу вишивання у характерному поєднанні численних технік – до 5-7 одночасно. Цього року решетилівська вишивка поповнила Національний перелік нематеріальної культурної спадщини України.

Світлина від Maksim  Lysenko.
Світлина від Maksim  Lysenko.
Світлина від Maksim  Lysenko.
Світлина від Maksim  Lysenko.

 

не  училище  та Вижницьке училище ужиткового мистецтва, відділ  ручної та машинної вишивки. 

Світлина від Maksim  Lysenko.
Світлина від Maksim  Lysenko.
Світлина від Maksim  Lysenko.
Світлина від Maksim  Lysenko.


Додати коментар


Захисний код
Оновити

Оголошення

Продам тільну телицю

Худоба та птиця
noimage

Фото-відео, Фотошоп. і т.д. Друк документів.

Послуги: ремонт, інтер’єр, перевезення
noimage

Комп`ютерні послуги. Незначний ремонт.

Послуги: ремонт, інтер’єр, перевезення
noimage

Оцифровування старих відеокасет.

Радіо-теле-обладнання: продам, куплю
noimage