Культура та дозвілля

Решетилівська осінь на Новосанжарщині

 Світлина від Решетилівщина - сайт рідного краю.

Під такою назвою в селищі Нові Санжари пройшов культурний обмін духовними цінностями між Решетилівщиною і Новосанжарщиною. 

Ідея відродити обмін творчими здобутками між районами області озвучена головою Полтавської обласної ради Олександром Біленьким була втілена за підтримки голови Решетилівської РДА Романа Перепелиці та голови Новосанжарської РДА Сергія Бульбахи.

Розпочалося свято з виставки неповторних робіт майстрів народної творчості Решетилівщини Ніни Іпатій, Ольги Кузьменко, Василя Деркача, Володимира Сотникова, Сергія Спасьонова. Заслужений  майстер народної творчості, знаний художник Євген Пілюгін крім того, що презентував свої картини, ще й провів майстер-клас - повчив малювати не лише дітлахів, які не приховували захвату, а й навіть очільників області та районів. Відвідувачі захоплено розглядали роботи учнів та викладачів Решетилівського художнього професійного ліцею, які представляла  родина Вакуленків на чолі з заслуженим майстром народної творчості Надією Вакуленко (яка того дня ще й святкувала ювілейний день народження), її сином Олександром та онучкою Анею та викладач ліцею Петро Шевчук. Вишукані гобелени, рушники та вишиванки представила і фабрика художніх промислів «Соломія».  Новосанжарці не приховували захвату від споглядання шедеврів решетилівських умільців. А от учасники художньої самодіяльності почали дивувати талантами ще задовго до початку офіційних урочистостей влаштувавши в холі, де діяла виставка, імпровізований концерт  з виконанням українських пісень під акомпанемент Марка Наконечного.

Святкова концертна програма розпочалася з урочистих привітань від очільників області та районів. Зокрема голова Полтавської обласної ради Олександр Біленький зазначив, що півроку тому виникла ідея культурного спілкування між районами, щоб райони між собою не конкурували, а по-сусідському співпрацювали та спілкувалися.

- Цю ідею ми трасформували у новий захід – Решетилівську осінь. Сьогодні новосанжарцям буде представлена художня самодіяльність Решетилівщини. Буде візит новосанжарських творчих колективів у відповідь, можливо в іншому форматі, – сказав Олександр Біленький. – Хочеться відродити пісенні, творчі міжрайонні конкурси, які були дуже давно, щоб люди мали гарний настрій, долучилися до національної культури, духовності.

- Я думаю, що ця ініціатива буде підтримана іншими районами і головне, щоб всі ми відчули в

Голова Решетилівської РДА Роман Перепелиця щиро подякував за запрошення та підкреслив, що «наша духовність – це те невід’ємне, що дісталося нам у спадок і має передаватися далі»

- Нам важливо бути єдиною нацією, показувати свою єдність не лише на Сході чи десь у владних кабінетах, а й тут, на місцях. Наші духовні скарби – це те, що треба примножувати. Ми хочемо сьогодні започаткувати такий культурний обмін між районами області, щоб всі ті надбання, які є на Решетилівщині чи Новосанжарщині чи деінде ставали доступними для якнайширшого кола людей.  – сказав Роман Перепелиця.

Голова Новосанжарської РДА Сергій Бульбаха поділився враженнями від обласного свята народної творчості «Решетилівська весна», яке мав змогу відвідати цьогоріч, розповів про те як півроку разом з Романом Перепелицею виношували ідею «товаришувати районами», а ще обґрунтував вибір дати для свята:

- Осінь – пора багата на кольори і відтінки, враження і здобутки і так само багата талантами, кольорами і гранями палітра творчості Решетилівщини, а тому не випадково наша зустріч має таку назву – зазначив Сергій Бульбаха.

Участь в культурному обміні взяли і голови Решетилівської та Новосанжарської районних рад Сергій Колотій та  Геннадій Супрун.

Як годиться новосанжарці вручили Валерієві Головку, Олександру Біленькому та Романові Перепелиці запашні короваї. Справжній витвір мистецтва, решетилівський коровай створений майстрами Решетилівського професійного аграрного ліцею імені І.Г.Боровенського під час концертної програми піднесли Сергієві Бульбасі.

Голова Полтавської обласної ради Олександр Біленький та облдержадміністрації Валерій Головко вручили Почесну грамоту ОДА за багаторічну сумлінну працю, вагомий особистий внесок у збагачення національної культурно-мистецької спадщини, успіхи, досягнуті в навчанні та вихованні підростаючого покоління, високий професіоналізм та з нагоди ювілею заслуженій майстрині народної творчості Надії Вакуленко.

Учасники художньої самодіяльності Решетилівки кожним номером  вражали глядачів. Нікого не лишали байдужими вокальні номери солістів Юрія Пасічника, Миколи Музики, Вікторії та Дарини Пахолко, ансамблів «Мелодія душі», «Мереживо», « Валентина». А от юним талантам Зразкового театру танцю «Гармонія» за танці «Український гопак», «Циганський»,  «Свєта» та «Серце Кавказу» зал аплодував стоячи і викликав на сцену керівника Анну Калашникову, яка разом з Сергієм Жимуренком вела святкову програму. Бурхливі оплески дарували і неймовірно талановитій вихованці БДЮТ Юлії Стешенко. Неповторну музичну карусель виконав на акордеоні Марк Наконечний. Справжньою  родзинкою дійства став вихід Агенції моделей Решетилівського художнього ліцею.

По завершенню свята Олександр Біленький разом з очільниками районів щиро подякували артистам, відзначивши, що на час концерту відчули себе десь в Палаці «Україна», а не в Центрі культури і дозвілля Нових Санжар,  А новосанжарські гостинні господарі запросили талановитих гостей до святкового столу. Тепер Решетилівка чекає творчий візит і не лише від Новосанжарщини.

Світлина від Решетилівщина - сайт рідного краю.

Світлина від Решетилівщина - сайт рідного краю.

Світлина від Решетилівщина - сайт рідного краю.

 

 

 

 

 

 

 

 

Ірина Гредасова Додати коментар


Захисний код
Оновити

Оголошення

Продам тільну телицю

Худоба та птиця
noimage

Фото-відео, Фотошоп. і т.д. Друк документів.

Послуги: ремонт, інтер’єр, перевезення
noimage

Комп`ютерні послуги. Незначний ремонт.

Послуги: ремонт, інтер’єр, перевезення
noimage

Оцифровування старих відеокасет.

Радіо-теле-обладнання: продам, куплю
noimage