Культура та дозвілля

РЕШЕТИЛІВСЬКІ МАЙСТРИ- УЧАСНИКИ ВСЕУКРАЇНСЬКОЇ КОНФЕРЕНЦІЇ

У роботі Всеукраїнської науково-практичної конференції з міжнародною участю, яка відбулася у Києві минулого четверга в Національному центрі народної культури «Музей Івана Гончара» ,взяла участь і делегація решетилівських творчих майстрів на чолі з завідувачем сектору культури та туризму РДА Світланою Гудзь. В її складі відомі майстри та художники: Олександр Бабенко, Євген Пілюгін,Петро Шевчук,Надія та Олександр Вакуленко,Ніна Іпатій.

Тема конференції- «Традиційна культура України як складова культурної політики:сучасний стан,загрози,перспективи».
Гостей з усіх куточків України привітав Генеральний директор музею,заслужений працівник культури України Петро Гончар.
Всеукраїнська конференція проводилася з метою обміну науково-практичним досвідом серед науковців з реалізації Конвенції ЮНЕСКО про охорону нематеріальної культурної спадщини, виявлення існуючих проблем щодо вдосконалення культурної політики держави та законодавчої бази для охорони ,сталого розвитку та збереження традиції міжпоколінної передачі компонентів освіти та навчання традиційних ремесел.
На пленарному засіданні та під час панельної дискусії учасники зібрання обговорили наступні теми:
- Традиція переборного ткацтва Східної та Центральної Європи
- Сучасний стан,загрози,перспективи охорони,збереження,популяризація традиційної культури
- Розвиток традицій шляхом формальної та неформальної освіти
Доповідачами були Ірина Несен,кандидат історичних наук,доцент кафедри мистецтвознавчих і гуманітарних дисциплін Інституту декоративно-прикладного мистецтва та дизайну ім.М.Бойчука,Ігор Пошивайло,кандидат історичних наук,заслужений працівник и культури України,генеральний директ ор Національного меморіального комплексу Героїв Небесної Сотні,Київ,Україня,Ольга Ямборко,кандидат мистецтвознавства,доцент кафедри дизайну і теорії мистецтва Прикарпатського національного університету ім.В.Стефаника,Євген Причепій,доктор філософських наук,ст.науковий співробітник Інституту культурології НАМ України,Олександр Босий,кандидат історичних наук та багато інших.
На всеукраїнській конференції із цікавістю заслухали і виступ Олександра Бабенка,заслуженого майстра народної творчості України,члена Національної спілки художників України,члена Національної спілки майстрів народного мистецтва України. Його тема- «Решетилівське рослинне килимарство- визначний феномен українського народного декоративного мистецтва». Олександр Олексійович з показом слайдів детально розповів про виникнення та розвиток килимарства на решетилівщині. Він провів екскурс у далеке минуле і сьогоднішні надбання творців килимарстваі акцентував увагу на тому , що традиції рослинного килима селища Решетилівка заслуговують обов’ язково бути як у Національному реєстрі , так і в Списку нематеріальної культурної спадщини ЮНЕСКО.
У ході конференції та роботи творчої лабораторії(майстер-класів),які провели решетилівські майстри в Українському центрі культурних досліджень, де розмістили виставку решетилівських дивотворів(до речі,Олександр Бабенко 3 дні проводив там майстер-класи,які відвідали сотні дітей та дорослих ) для забезпечення життєздатності культурної спадщини й рівня залучення до них членів громади. Носії живих традицій продемонстрували учасникам конференції творчі практики передачі досвіду традиції рослинного килимарства та вишивки «білим по білому» селища Решетилівка.
Провела майстер-клас та продемонструвала свої вироби майстер килимарства,член Національної спілки майстрів народного мистецтва України Валентина Ткач з Київської області-рахункове,перебірне,човникове ткацтво.
Решетилівцям вдалося налагодити наукові та творчі контакти з представниками інших регіонів. Учасникам форуму знайшлася можливість окреслити основні форми обміну досвідом роботи щодо охорони, збереження та популяризаціїї надбань нематеріальної культурної спадщини та перспектив розвитку традиційної культури України як складової культурної політики.

«Культурно-історична спадщина виступає як пам’ять про визначні здобутки в минулому,але сьогоднішня класика була новаторством вчора. Творчість громадян полягає не тільки в невпинному вигадуванні нового, а й у відповідному ставленні до старого»- наголошувалося на зібранні в ході "круглого столу",який провела Зоя Босик,кандидат культурології,завідувач науково-дослідного відділу культурної політики Українського центру культурних досліджень.
Після огляду виставок решетилівських майстрів: «Решетилівські дивотвори» та авторської –Ніни Іпатій « Білим по білому» ,яка демонструється в музеї І.Гончара, проведених майстер-класів, виступів наших майстрів Євгена Пілюгіна ,Надії Вакуленко, Ніни Іпатій та Світлани. Гудзь у прийнятій ухвалі за результатами Всеукраїнської конференції зазначили:
«Презентований елемент нематеріальної культурної спадщини «Традиції рослинного килима» селища Решетилівка Полтавської області рекомендувати на розгляд методичної ради Українського центру культурних досліджень з метою внесення її до Національного реєстру.
Розпочати процес просування до входження до Національного реєстру явища української культури- «Традиції рослинного килима селища Решетилівка» .

Світлина від Решетилівщина - сайт рідного краю.
Світлина від Решетилівщина - сайт рідного краю.
Світлина від Решетилівщина - сайт рідного краю.
Світлина від Решетилівщина - сайт рідного краю.


Додати коментар


Захисний код
Оновити

Оголошення

Продам тільну телицю

Худоба та птиця
noimage

Фото-відео, Фотошоп. і т.д. Друк документів.

Послуги: ремонт, інтер’єр, перевезення
noimage

Комп`ютерні послуги. Незначний ремонт.

Послуги: ремонт, інтер’єр, перевезення
noimage

Оцифровування старих відеокасет.

Радіо-теле-обладнання: продам, куплю
noimage