Культура та дозвілля

ПОШАНУВАЛИ ВЕТЕРАНА АТО ТА ЙОГО СІМ’Ю


8 липня в Україні відзначали День родини."Відповідальне батьківство-щасливе дитинство"- така акція з нагоди свята відбулася за сприяння Управління у справах сім’ї,молоді та спорту Полтавської ОДА в усіх районах області. Її мета-збереження та розвиток сімейних традицій,підвищення рівня духовності і моральних цінностей й авторитету української родини.Сьогодні в Решетилівській міській раді, її секретар Оксана Дядюнова та спеціаліст 1 категорії відділу сім'ї, молоді та соціального захисту населення Дмитро Момот привітали сім’ю учасника бойових дій на Сході країни,жителя Решетилівки, Миколи Маменка та вручили подарунки.Оксана Анатоліївна відзначила високу громадянську позицію колишнього воїна,його людяність і доброту та сумлінне батьківство.
Микола Маменко народився і виріс в Демидівці,там закінчив місцеву школу та вступив до Полтавського медичного коледжу,де і здобув фах фельдшера. Отримавши диплом , за розподілом пішов працювати у ФАП села М’якеньківка. Познайомився з жителями,пройнявшись іхніми бідами намагався допомагати ,як кажуть, і малим ,і старим.Перше робоче місце чоловікові запам’яталося на все життя,та й гарт чималий отримав.Адже були випадки,коли негайно доводилося самому приймати життєво важливі рішення.Часу для роздумів не було.-"Дуже уважний, хоч і молодий,зате знаючий"-говорили про нього пацієнти.Та згодом, як і кожен молодий чоловік , пішов на строкову службу до Збройних сил України. Там знагодилася отримана професія медика- в одній із військових частин Дніпра служив санінструктором. Демобілізувавшись знову повернувся на медичну стезю-вже на посаду "постової медсестри" хірургічного відділення Решетилівської ЦРЛ. Роботу поєднував з навчанням в Полтавському державному педагогічному університеті ім.Короленка,так як розумів ,що в сучасному житті потрібна вища освіта.Освоїв непрості істини науки біології і став дипломованим вчителем біології та загальної психології. Здобуті знання допомагали йому,коли згодом став працювати в Решетилівській СЕС лаборантом-бактеріологом.
У березні 2014, з початком військових дій на Сході, Миколу по першій хвилі мобілізували і залишили працювати в Решетилівському військкоматі, а вже під час четвертої хвилі мобілізаціїї він пішов боронити рідну землю. Бойову виучку отримав на Рівненськму полігоні,де проходив бойове злагодження 58 бригади з 15 ОМПБ протягом півтора місяця. А далі-була зона АТО( як тоді звали).в селі Верхнє Торецьке Ясинуватського району ,що на Донеччині.Знаходився на лінії фронту ротного опорного пункту.І там він теж був санінструктором.Разом з санітаром та водієм волонтерського "ВАЗ-ика" облаштували будинок,де надавали першу медичну допомогу воякам.- "Самим доводилося вивозити з поля бою хлопців-розповідає Микола.- В своїй міні-операційній обробляв рани та зупиняв кровотечу,доводилося до свідомості повертати-боролися за кожне життя своїх побратимів. А вже надавши невідкладну медичну допомогу транспортували до військового шпиталю в тодішній Дзержинський (нині Бахмут).На щастя довозили всіх живими.Доводилося допомагати й "Айдарівцям" та військовим 13 батальйону,який був неподалік".А грамота за добросовісну службу від комбата-була найвищою нагородою для військового медика.
.Майже рік довелося матусі та дружині Марині разом з маленькою донечкою Ельвірою днями й ночами чекати дзвінка від найріднішої людини.
-"Я була впевнена,що все буде добре і мій чоловік повернеться здоровим і неушкодженим до рідної оселі - сказала Марина".До речі, вона теж медик ,з Миколою вони і познайомилися,навчаючись в коледжі.І вже 17 липня виповниться 8-а річниця їхнього подружнього життя.Сьогодні герой моєї розповіді-член правління районної ГО" Спілка ветеранів АТО" Він займається громадською роботою серед молоді району,допомагає своїм побратимам- колишнім воякам долати всі труднощі і негаразди.Тож хай родина Маменко буде щасливою,дружною,а Господь Бог допомагає в усьому.

Фото Решетилівщина - сайт рідного краю.
Фото Решетилівщина - сайт рідного краю.


Додати коментар


Захисний код
Оновити

Оголошення