Культура та дозвілля

НІНА ІПАТІЙ І ВИШИВКА "БІЛИМ ПО-БІЛОМУ"

6 вересня 2018 року в Решетилівській районній філії Полтавського обласного центру зайнятості відбулося чергове засідання Клубу «Зміни себе, стань успішним в цьому житті».

Відкриваючи  захід,  фахівець філії,  керівник Клубу  Юлія  Джос сказала: -  " Решетилівка є осередком народних промислів Полтавщини, а особливо прославилася вишивкою  «білим по білому» . Унікальна особливість даного методу вишивання у характерному поєднанні численних технік – до 5-7 одночасно.  Така сорочка завжди  є святковим вбранням для кожного. Майстрині, які вишивають саме у цій техніці, виконують неймовірно складну роботу, адже зробити велику кількість мережок та рослинних візерунків білою ниткою на білій тканині – нелегка справа. Тому ми на наше засідання запросили Ніну Іванівну  Іпатій-заслуженого майстра народної творчості, члена Національної спілки майстрів народного мистецтва України, майстриню-художницю ручної вишивки."  Знана вишивальниця охоче ділилася своїми першими спробами у цій професії:  -“У нас вдома на стінах висіли бабусині рушники. І от з кожним роком її рушнички псувалися – ймовірно, що від старості. Перед Великоднем мама їх завжди прала. І кожен раз якийсь один із них вже не можна було повісити – полотно рвалося. Мені було боляче: як же це так, що того рушника вже не стане? Тоді я зрозуміла, що його можна відтворити”. Так дитяче захоплення стало справою всього мого  життя. А коли я дізналася, що в Решетилівці відкрилося училище, де вчать вишивати – вже іншого  вибору професії  не було”. Після навчання майстриня 12 років пропрацювала на Решетилівській фабриці художником по вишивці   та викладала в  місцевому   СПТУ-28, а з 2000 року заснувала  підприємство «Решетилівська вишиванка «Іній»».

Ніна Іванівна всі свої  шедеври   творить вручну та віртуозно володіє традиційними техніками української вишивки «білим по білому» , працює перш за все з геометричним та рослинно-геометризованим орнаментом, продуманим відповідно до всіх правил композиції.  Вона- постійний  учасник   свята «Решетивлівська весна» та різноманітних виставок народного мистецтва в Україні і не лише, а її твори знаходяться в музейних та приватних колекціях президентів, послів, політиків, духовенства та митців. Роботи Ніни Іванівни любо визнані й за кордоном – в Англії, Болгарії, Канаді, Німеччині, Польщі.  

Присутні отримали корисну та цікаву для себе інформацію, що сприяє мотивації до працевлаштування та створенню умов для професійної самореалізації. Засідання Клубу пройшло в дружній і  невимушеній  атмосфері, і майже всі учасники виявили  велике бажання зустрітися на наступному засіданні.Додати коментар


Захисний код
Оновити

Оголошення