Видатні земляки

Дизайнер Тетяна Москівець - одяг як мистецтво

Тетяна Москівець -дизайнер із Решетилівки, у чиє неповторне вбрання одягаються люди з різних країн, а українці прославляють свою Батьківщину по світу. Усі, хто носить одяг від Москівець, стверджують: її роботи мають позитивну енергетику і приносять удачу.

Пропонуємо Вашій увазі цікаву бесіду з пані Тетяной.

- Тетяно Олександрівно, як починався ваш шлях як дизайнера?
- Почався ще, мабуть, з дитинства. Я дуже любила шити. Знайду в мами будь-які клаптики тканини й, поки вона на роботі, їх поріжу, щось пошию, одягаю й ношу. Тривалий час я працювала в Кременчуці художником-декоратором. Вишивала і творила одяг лише для себе, друзів, сім'ї'. Потім мене запросили в місцеве училище вести гурток «Театр мод». Відтоді я почала потроху показувати свої ви¬роби публіці. Згодом ми переїхали до Реше¬тилівки. А це селище - то ціла країна творчих людей: майже у кожному будинку - майстри. Тут мені запропонували роботу в художньому ліцеї. Я погодилась, створила й тут театр мод. Ми з вихованцями об'їздили багато міст, виступали у палаці «Україна». Отак і з'явилось натхнення творити одяг.

- Хто передав вам таке художнє чуття і вміння бачити красу та передавати її на тканині?
- Мабуть, це від батьків. Тато в мене був художником. Усе життя писав картини. Я теж малою непогано малювала. А мама - самоучка. Вона дуже любила шити. Нас три сестри, тож коли вранці, наприклад, перед Новоріч¬ними святами ми вставали, то вже усі вбрання для нас висіли готові. І ми завжди дивува¬лися, коли вона встигала це робити. Мама теж була надзвичайно творчою людиною.

-Ваша унікальність у тому, що ви поєднуєте в'язання гачком, вишивку і машинну, й ручну, різні техніки. Як з'явилась ідея саме такого цікавого поєднання?
- Вишивці я навчилася у майстрів. А от в'язати і плести - самотужки. Навіть викладала потім у Кременчуці. Я завжди намагаюсь усе творчо переосмислювати. Навіть у ліцеї не могла викладати за планом. План писала, а робила те, що душі хотілося. Ідеї іноді приходили зовсім несподівано. Бувало, їсти готую, а думаю, як його краще пришити чи вишити там щось. Часто уві сні приходили образи. Швиденько вставала, замальовувала. Усе то від Всевишнього йде.

- Ви вже давно моделюєте різноманіт¬ні види одягу. Чи правда, що віднедавна почали робити ще й взуття?
- Так, правда. Я давно по Україні шукала майстра-взуттьовика. І знаходила дуже хороших. Та вони жили далеко. Було дуже складно співпрацювати на відстані. І тут, мовби випадково, Бог мені послав такого майстра,Ігоря Ярошевського з Полтави. Ми спробува¬ли спочатку створити одну модель. І вдалося! Замовники лишились дуже задоволені. Відтоді й працюємо разом.

- Які саме вироби ви моделюєте?
- Робимо все. Навіть верхній одяг - плащі, шуби, пальта. Намагаюсь не повторюватися. Кожну модель створюємо індивідуально для кожного. 99 відсотків клієнтів стають моїми постійними замовниками. Крім того, ми дружимо, підтримуємо зв'язок.

- Замовники теж пропонують ідеї одягу чи це завжди ваша прерогатива?
- Приблизно 20 відсотків - це пропозиції замовника. А далі майже всі покладаються на моє чуття й фантазію. Я знайомлюсь із людиною, дізнаюсь про її смаки, вподобання, намагаюсь відчути її й тривалий час виношую образ. Та радує, що завжди потрапляю в точку, у результаті всі задоволені. Зі старими клієнтами значно легше, я вже знаю їхні смаки. Іноді взагалі телефонують і кажуть: зробіть мені червоненьке платтячко. А я тоді вже фантазую.

- Кожна ваша розробка запатентована. Чи стикалися ви з тим, щоб хтось повторював ваші ідеї?
-Так, ідеї запатентовані вже давно. Плагіат, звичайно, є і буде. Я вже навіть не так ображаюся на тих майстрів, які так зі мною вчиняють. Переважно це колишні колеги, які зі мною співпрацювали і яких я навчала всьому, що вмію. Ще працюючи зі мною, вони почали на стороні приймати замовлення, ще й відсилали людей на мій сайт, щоб там замовники, могли обрати собі модель одягу, а вони, мовляв, пошиють. Та я їм пробачаю. А є й відомі майстри, які використовують мої ідеї. Недавно зателефонувала моя постійна клієнтка і сказала, що відомий дизайнер зі Львова пошила точно такий костюм, ідею якого колись розробила я. Почерк же у кожного майстра свій, його дуже легко впізнати.

- Хто допомагає у створенні ваших шедеврів, адже одній людині такий об'єм роботи навряд чи під силу?
- Найперші й найнадійніші помічники - то моя сім'я. Чоловік Володимир, донька Наталія, зять Олег Писаренко (відомий композитор, аранжувальник - авт.), онучки. Усі вони в мене талановиті музиканти й заодно ті люди, на яких я найбільше можу покласти¬ся у своїй діяльності. Крім того, звісно, є колеги з творчого цеху, які працюють на дому - шиють, вишивають, оздоблюють.

-Ви брали участь у багатьох виставках. І на одній із них познайомились із відомим кутюр'є В'ячеславом Зайцевим. Я знаю, що вам навіть пропонували поїхати на вистав¬ку до Росії. Розкажіть про цю зустріч.
- Не дуже люблю піар, різні виставки. Та кілька років тому моя сім'я наполягла, щоб я поїхала на міжнародний фестиваль до Києва. Там і зустрілася з В'ячеславом Зайцевим. Йому дуже сподобались мої роботи. Я посіла друге місце серед модельєрів із багатьох країн. Так, мене тоді запрошували на виставку, та я відмовилась - дуже хворіли батьки, не могла поїхати.

- Гадаю, на вас попереду чекає ще не одна виставка, адже дизайнер Москівець має ще багато ідей для реалізації?
- Так, ідей та задумів ще багато. Якщо Бог дасть сили й здоров'я, все зробимо. Для мене щастя - коли всі в сім'ї здорові, коли тебе оточують колеги з гарними позитивними думками, немає поруч «гнилих» людей. Головне, щоб був мир і спокій у країні. Хоч ситуація в нашій державі зараз надзвичайно складна, та спільне горе розбудило наших людей. Стало модно носити вишиванку, говорити українською, спі¬вати рідних пісень. І це дуже приємно.


Автор: Олеся Солов'яненко
Джерело: Просто районка 13-26 березня 2015/№10-11 (166)Додати коментар


Захисний код
Оновити

Оголошення

Продам циплят: бройлери КОББ-500, мясояєчні породи. Каченята

14 грн
Худоба та птиця
Продам циплят: бройлери КОББ-500, мясояєчні породи. Каченята

Продам тільну телицю

Худоба та птиця
noimage

Фото-відео, Фотошоп. і т.д. Друк документів.

Послуги: ремонт, інтер’єр, перевезення
noimage

Комп`ютерні послуги. Незначний ремонт.

Послуги: ремонт, інтер’єр, перевезення
noimage