Новини

ВІЧНА ПАМ’ЯТЬ ТОБІ ,РОМАНЕ…МИ ТЕБЕ НІКОЛИ НЕ ЗАБУДЕМО

 Світлина від Решетилівщина - сайт рідного краю.

Світлина від Решетилівщина - сайт рідного краю.

Кілька сотень жителів Литвинівки та Демидівки, інших сіл Решетилівського району та селища під молитви священика провели в останню дорогу 19-річного Героя- Романа Валентиновича Нетесу. Він загинув у найгарячішій нині точці України —на Луганщині. Поліг, прикриваючи від ворожих окупантів бойових побратимів ,від кулі снайпера.


Роман Нетеса народився 27 вересня 1997 року в с.Литвинівка,Решетилівського району.
В 2014 році закінчив Демидівську ЗОШ. Під час навчання в школі Роман був уважний старанний, брав активну участь в шкільних та районних спортивних змаганнях і конкурсах. Мав товариську вдачу та широке коло друзів ,користувався авторитетом і повагою серед товаришів і односельців. Роман був надзвичайно трудолюбивим та добросовісним. З повагою ставився до батьків та старших . 
Навчався в Решетилівському аграрному ліцеї ім.І.Г.Боровенського. А в лютому 2016 року добровільно підписав контракт на службу в Збройних силах України на посаду водія. З 25 квітня 2016 року по 3 червня 2016 року безпосередньо брав участь в антитерористичній операції ,забезпеченні її проведення,захисті суверенітету та територіальної цілісності України в м.Авдіївка.
Під час короткотермінової відпустки в березні 2017 року Роман відвідав рідну школу, зустрівся з старшокласниками та друзями , розповідав їм про контрактну службу, про життя на війні , про те ,як боронилися ,наступали , про допомогу волонтерів, про солдатську єдність та братерство.
А вранці 7 липня страшна звістка сколихнула земляків: « 6 липня під час виконання бойового завдання в зоні проведення антитерористичної операції на території Луганської області загинув ст.солдат-водій,Роман Нетеса»…
В очікуванні свого земляка сотні людей вночі створили живий коридор з квітів та лампадок від центральної дороги до його рідної хати в Литвинівці Демидівської сільради. Мужнього бійця зустрічали стоячи на колінах.Герої не вмирають!- в один голос повторювали вони .
У рідну Литвинівку покійного  привезли  його командир та бойові побратими,земляки,які з ним служили. 
Вони і несли на руках домовину з тілом до сільського цвинтаря.Вся дорога була вистелена живими квітами. Ніхто не ховав сліз. Похоронна процесія, що розтягнулася на кількасот метрів, йшла у невимовній тузі ,лише листочки на деревах погойдуючись, ніби, шепотіли: прощай юначе...
Похоронили Романа Нетесу з військовими почестями на сільському кладовищі у рідному селі, де він народився і виріс, звідки пішов виконувати свій військовий обов’язок захищати Вітчизну.
Глибиною серця і душі полинув із вуст присутніх Гімн України.
На церемонії прощання сільський голова Василь Микитенко звернувся до батьків та їх родини і від усієї сільської громади висловив щирі співчуття.
– Материнський біль від втрати сина не заживе ніколи. Але нехай Вас підтримує думка про те, що Ваш син віддав своє молоде життя за рідну Україну, за свій народ і загинув, як справжній воїн, як справжній герой на полі бою.
Герої не вмирають, їх пам’ятають вічно.
Вічна пам’ять тобі, Романе.
Не дочекається в рідному домі мати молодої невістки, не діждеться щебету внуків, бо жорстока рука ворога позбавила життя її сина.
Роман любив життя і багато хотів встигнути, але занадто рано ворожа куля його обірвала, не давши здійснитись юнацьким мріям.
Свої виступи-вшанування воїна-героя продовжили перший заступник голови Решетилівської РДА,колишній учасник АТО Іван Черкун, заступник військового комісара району Юрій Наливайко: « Сьогодні усіх тут зібрало велике горе. Загальноукраїнська біда прийшла знову в наш район. Ми проводжаємо в останню путь юнака, захисника Вітчизни, який загинув смертю хоробрих, відстоюючи цілісність і незалежність рідної України Романа Нетесу.
Нав’язана нам війна забрала вже тисячі життів українців, які були кращими, цвітом нації. Не думаючи про своє життя, вони за першим покликом стали на захист своєї Вітчизни. Серед них був і наш односельчанин.»- говорили виступаючі.
Ковтаючи гіркі сльози втрати свого вояка, буквально декілька слів зміг вимовити його командир: «Роман врятував ввесь взвод».

Пролунали останні постріли військових на честь, шану і незабутню пам’ять про славного воїна, нашого молодого земляка …
Світла пам’ять про подвиг Романа Нетеси, який віддав своє життя за те, щоб Україна залишалась вільною та єдиною назавжди, залишиться в наших серцях.

Світлина від Решетилівщина - сайт рідного краю.

Світлина від Решетилівщина - сайт рідного краю.
 
 
 
Світлина від Решетилівщина - сайт рідного краю.
Світлина від Решетилівщина - сайт рідного краю.


Додати коментар


Захисний код
Оновити

Оголошення

Продам циплят: бройлери КОББ-500, мясояєчні породи. Каченята

14 грн
Худоба та птиця
Продам циплят: бройлери КОББ-500, мясояєчні породи. Каченята

Продам тільну телицю

Худоба та птиця
noimage

Фото-відео, Фотошоп. і т.д. Друк документів.

Послуги: ремонт, інтер’єр, перевезення
noimage

Комп`ютерні послуги. Незначний ремонт.

Послуги: ремонт, інтер’єр, перевезення
noimage