Новини

Закон про пенсійну реформу набрав чинності з 1 жовтня

       

Решетилівське об”єднане

управління ПФУ Полтавської області інформує

       Закон про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій опублікований у виданні “Голос України”.

          Згідно з прикінцевими та перехідними положеннями документа, закон вступає в силу з наступного дня після публікації, за винятком деяких його положень.

     Закон передбачає, що положення щодо підвищення пенсій застосовуються з 1 жовтян 2017 року.

   Прийнята Верховною Радою  пенсійна реформа, перебачає проведення осучаснення пенсій з 1 жовтня і підвищення мінімального страхового стажу для виходу на пенсію з 15 до 25 років з 1 січня 2018 року.

     Реформа передбачає проведення осучаснення пенсій шляхом перерахунку з 1 жовтня 2017 року з використанням єдиного показника середньої заробітної плати, який використовується для призначення пенсії в 2017 році в сумі 3 764.4 грн. з коефіцієнтом вартості року страхового стажу в розмірі 1 (на даний момент -1.35).

    Закон передбачає збільшення максимальної суми, з якої сплачується єдиний соціальний внесок (ЄСВ), до 15 мінімальних заробітних плат (на даний момент -48тис.грн.). При цьому розмір ставки ЄСВ змінюватися не буде.

      При призначенні пенсій в 2018 році коефіцієнт вартості року страхового стажу становитиме 1, буде використовуватися показник середньої заробітної плати за  останні два 2016-2017 роки, а з 2019 року — показник середньої заробітної плати за три останні роки.

      Передбачається також відновити з 1 жовтня 2017 року виплати пенсій працюючим пенсіонерам в повному обсязі.

       З 1 січня 2018 року право на пенсію за віком в 60 років матимуть ті громадяни, у яких є 25 років страхового стажу.

         Мінімальний страховий стаж щорічно буде збільшуватися на один рік, поки не складе 35 років в 2028 році.

    У 63 роки на пенсію можуть виходити ті особи, які мають 15 років страхового стажу на 1 січня 2018 року, проте не мають 25 років ( також протягом 10 років буде збільшуватися на один рік щорічно).

      З 2018 року в 65 років вийти на пенсію зможуть ті особи, які на 1 січня 2019 року матимуть від 15 до 16 років страхового стажу. Особам, у яких не буде 15 років страхового стажу, буде призначатися державна соціальна допомога після досягнення 65 років.

     Починаючи з 1 січня 2028 року, за наявності 40 і більше календарних років страхового стажу, пенсія за віком призначається незалежно від віку.

        Закон передбачає введення з 1 січня 2019 року накопичувальної системи

загальнообов”язкового пенсійного страхування. Не брати участь в накопичувальній системі можуть застраховані особи, яким на 1січня 2019 року залишилося менше 10 років до досягнення пенсійного віку.

     У 2019-2020 роках індексація здійснюватиметься за окремим рішенням парламенту. Щорічно з 2021 року буде відбуватися автоматична індексація пенсій, шляхом підвищення показника середньої зарплати, з якої розраховується пенсія на 50% зростання зарплати за попередні 3 роки і на 50% зростання індексу споживчих цін за минулий рік.

    У страховий пенсійний стаж зараховується період реєстрації суб”єктом підприємницької діяльності з 1 січня 1998 року по 30 червня 2000 року, з 1 січня 2000 року по 31 грудня 2017 року стаж буде враховуватися за фактом оплати страхових внесків до Пенсійного фонду незалежно від їх розміру, з 1 січня 2018 року — за умови оплати мінімального страхового внеску або пропорційно сплаченої суми, якщо вона менше мінімального внеску.

      Крім того,  ліквідовано пенсії за вислугу років (крім артистів при стажі 20-35 років). Залишено пільговий вихід на пенсію тільки для деяких категорій  населення, зокрема: працівників з шкідливими і важкими умовами праці, людей з інвалідністю, матерів, які виховали п”ятеро дітей, і інвалідів з дитинства (в 50 років), військових — учасників  бойових дій (55 років при 25 роках стажу).

     Мінімальний розмір пенсії, призначеної на умовах законів “Про державну службу”, “Про прокуратуру”, “Про статус народного депутата України”, “Про наукову і науково-технічну діяльність” ( з урахуванням надбавок), не може перевищувати 10 розмірів прожиткового мінімуму, встановленого для осіб, які втратили працездатність.

  Тимчасово, до 31 грудні 2017 року, максимальний розмір пенсії (з урахуванням надбавок, крім доплати до надбавок окремим категоріям осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною) не може перевищувати 10740 грн.

     Виходячи з розміру прожиткового мінімуму для осіб, які втратили  працездатність 1452 грн. з 01.10.2017 року провадиться  перерахунок :

-       мінімального розміру непрацюючим пенсіонерам, доплати за понаднормовий стаж непрацюючим пенсіонерам, відповідно до Закону України “Про загальнообов”язкове державне пенсійне страхування”;

-       пенсії за особливі заслуги відповідно до Закону України “Про пенсії за особливі заслуги перед Україною”;

-       мінімального розміру пенсії по втраті годувальника;

-       мінімального розміру пенсії по втраті годувальника членам сімей військовослужбовців;

-       підвищень, передбачених Законом України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту та доплати до підвищень;

-       мінімальний розмір пенсій військовослужбовцям строкової служби та членам їх сімей, призначених відповідно до Закону України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб”;

-       надбавки на утриманців відповідно до Закону України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб”;

-       підвищень, передбачених Законом України “Про жертви нацистських переслідувань” та доплати до підвищень;

-       мінімальних розмірів пенсій по інвалідності внаслідок аварії на ЧАЕС;

-       щомісячної державної адресної допомоги інвалідам з числа учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС;

-       державної соціальної допомоги на догляд інвалідам війни з числа військовослужбовців 1,2,3 груп та інших інвалідів війни 1,2,3 груп;

-       щомісячної державної адресної допомоги інвалідам війни та учасникам бойових дій;

-       доплати до мінімального розміру пенсії непрацюючим шахтарям, на яких поширюється дія Закону України “Про підвищення престижності шахтарської праці”  та працівникам, зайнятим обслуговуванням зазначених осіб відповідно до Закону України “Про загальнообов”язкове державне пенсійне страхування”;

-       доплати до мінімального розміру пенсії незалежно від факту роботи шахтарям, на яких поширюється дія Закону України “Про підвищення престижності шахтарської праці” та яким призначена пенсія по інвалідності відповідно до Закону України “Про пенсійне забезпечення”;

-       доплати до пенсії за втрату годувальника членам сімей шахтарів, смерть яких наслала внаслідок нещасного випадку на виробництві або профзахворювання.

    Виходячи із розміру прожитковго мінімуму для осіб, які втратили працездатність з 01.10.2017р.перерахунок не проводиться:

-       підвищення дітям війн  відповідно до Закону України “Про соціальний захисту дітей війни”;

-       додаткової пенсії за шкоду заподіяну здоров”ю та компенсаційної виплати за втрату годувальника відповідно до Закону України “Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи”;

-       підвищення особам, яким виповнилося 100 років і більше відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 26.09.2012р.;

-       щомісячної доплати до пенсії непрацюючим пенсіонерам, вивільненим у зв”язку з закриттям Чорнобильської АЕС.

 Додати коментар


Захисний код
Оновити

Оголошення

Продам тільну телицю

Худоба та птиця
noimage

Фото-відео, Фотошоп. і т.д. Друк документів.

Послуги: ремонт, інтер’єр, перевезення
noimage

Комп`ютерні послуги. Незначний ремонт.

Послуги: ремонт, інтер’єр, перевезення
noimage

Оцифровування старих відеокасет.

Радіо-теле-обладнання: продам, куплю
noimage