Новини

Старі проблеми нового року

Новий 2018 рік ознаменується кількома знаковими змінами. По-перше, знову на шлях реформування стає медична галузь, а по-друге, з 1 січня 2018 року Україна зобов’язалася сортувати все сміття за видами матеріалів, а також розділяти його на придатне для повторного використання, для захоронення та небезпечне. Про це йдеться у статті 32 Закону України "Про відходи", до якої був доданий відповідний пункт ще у 2012 році. Про ці та інші нагальні питання та проблеми йшлося на засіданні Координаційної ради при голові районної ради з питань місцевого самоврядування, яку провів вчора Сергій Колотій.

Спершу зі складу Координаційної ради вивели Плосківського сільського голову Володимира Галушка. Оскільки з 1 січня 2018 року Плосківська громада входить до складу Мачухівської ОТГ Полтавського району.

Однією з проблем на сьогодні є наповнення бюджетів. За ініціативою Кукобівського сільського голови Анатолія Якуби було піднято питання щодо сплати земельного податку учасниками АТО. Законодавче підгрунтя роз'яснив присутнім начальник Решетилівського відділення Полтавської ОДПІ Сергій Бакун. Він зазначив, що звільнення від сплати земельного податку, передбачене для такої категорії фізичних осіб, поширюється лише на одну земельну ділянку за кожним видом використання у межах граничних норм. Обговорили також проблему недобросовісних платників податків. Проте, Сергій Бакун зауважив, що вплинути на ситуацію може лише суд, позов до якого уповноважені робити в податковій інспекції.

Значну частину наради обговорювали питання реформування галузі первинно медико-санітарної допомоги. Головний лікар Центру ПМСД у Решетилівському районі Наталія Лугова донесла до присутніх основні акценти, які мають бути реалізовані найближчим часом.  Цього року медична субвенція закладена в державному бюджеті лише на півроку. За чей час має відбутися трансформація бюджетних установ - Центрів первинної медико-санітарної допомоги - в неприбуткові комунальні заклади. З 1 квітня 2018 року розпочнеться приписна компанія населення до сімейних лікарів. Відповідно до Закону України "Про державні фінансові гарантії медичного обслуговування населення" пацієнт реалізує своє право на вибір лікаря шляхом подання надавачу медичних послуг декларації про вибір лікаря, який надає первинну медичну допомогу. Програмою медичних гарантій визначаються перелік та обсяг медичних послуг та лікарських засобів, оплата яких гарантується за рахунок коштів Державного бюджету України. Медичні послуги та лікарські засоби, що не включені до програми медичних гарантій, не підлягають оплаті за рахунок коштів Державного бюджету України, передбачених на реалізацію програми медичних гарантій, але можуть покриватися за рахунок коштів Державного бюджету України, передбачених на реалізацію відповідних державних програм та заходів, місцевих бюджетів, медичного страхування, юридичних і фізичних осіб та з інших джерел, не заборонених законодавством. У другому півріччі 2018 року фінансування первинної медико-санітарної допомоги відбуватиметься за принципом "гроші йдуть за пацієнтом".

За інформацією начальника відділу освіти, сімї, молоді та спорту РДА Володимира Зінченка присутні обговорили питання пожежної безпеки дошкільних та загальноосвітніх навчальних закладів району. Всі заклади освіти отримали приписи під районного сектору ДСНС щодо усунення порушень. На жаль, вирішити проблему за кошти районного бюджету неможливо. Володимир Зінченко звернувся до присутніх керівників органів місцевого самоврядування посприяти в усуненні недоліків.

Одним із актуальних питань упродовж кількох років залишається питання поводження з твердими побутовими відходами. На сьогодні Полтавською обласною радою прийнято Комплексну програму поводження з твердими побутовими відходами у Полтавській області на 2017-2021 роки. За результатами інвентаризації станом на 01.01.2017 року загальна кількість полігонів і звалищ ТПВ, несанкціонованих сміттєзвалищ, що розташовуються на території району – 30 об’єктів. Відповідно до програми у Решетилівському районі можуть бути залишені у тимчасовій експлуатації наступні звалища ТПВ: звалище, с. Сені − 11 га, с.Покровське – 6,2 га, с.Пащенки – 1 га, с.Сухорабівка – 2,5 га, с.Онищенки – 0,45 га. Для запровадження унітарного збору ТПВ Решетилівський район потребує забезпечення 998 контейнерів об’ємом 0,75 м.куб. чи 680 контейнерів об’ємом 1,1 м.куб. (за умови вивезення відходів 1 раз на три дні). Потреба у забезпеченні сміттєзбиральною технікою – 4 одиниці. Відповідно до розробленої програми Решетилівський район включено до Центрального субрегіону до якого входять − м. Хорол, Хорольський, Семенівський, Велико-Багачанський, Шишацький, Миргородський райони. Проте розглядається можливість приєднання Решетилівського району до Полтавського субрегіону. 

Аби вирішити проблему з ТПВ 6 сільських громад району розпочали процедуру утворення спільного комунального підприємства. Перші кроки для цього вже зроблено. За підтримки Німецького товариства міжнародного співробітництва GIZ буде профінансовано виготовлення контейнерів, подано документи на придбання сміттєвоза. 

Насамкінець засідання керуюча справами виконавчого апарату Валентина Шерстюк інформувала присутніх про нові методичні рекомендації щодо конфлікту інтересів. Також вона акцентувала увагу на початку компанії з декларування доходів за 2017 рік.

Сайт Решетилівської райрадиДодати коментар


Захисний код
Оновити

Оголошення

Продам тільну телицю

Худоба та птиця
noimage

Фото-відео, Фотошоп. і т.д. Друк документів.

Послуги: ремонт, інтер’єр, перевезення
noimage

Комп`ютерні послуги. Незначний ремонт.

Послуги: ремонт, інтер’єр, перевезення
noimage

Оцифровування старих відеокасет.

Радіо-теле-обладнання: продам, куплю
noimage