Новини

Церкви Решетилівки - духовні святині рідного краю

 
 

           « Решетилівка та релігія. Історія духовних святинь міста»такою була тема  відкритого засідання Університету З - го віку відділення денного перебування Решетилівського територіального центру. Його підготували та провели працівники терцентру та районної бібліотеки. На захід,котрий відбувся в читальному залі,  зібралося чимало людей поважного віку, яких, навіть, не злякала  негода. Їм цікаво було дізнатися  про церкви,що діяли в  Решетилівці у  17-20 ст..        

     Зацікавлено слухали присутні розповідь Кошової В.М., учителя історії Решетилівської гімназії  ім. І.Л.Олійника   про духовні святині Решетилівки у минулі століття. Вона підготувала слайди комп’ютерної презентації про 6  церков, у нашому містечку: найдавнішу Успенську, Введенську, Миколаївську, Спаську, церкву Архистратига Михаїла, Покровську (існувала до 1930р.). Всіх вразила інформація, що при кожній церкві  була бібліотека, функціонували  1-3 школи,  у деяких  храмах дітей навчали і трудовим навичкам: рукоділлю(дівчатка), доглядати  за садом(хлопчики). Валентина  Кошова  окремо виділила матеріал своїх та учнівських досліджень про митрополита Арсенія Могилянського, відому історичну постать.

        Інформацію учителя-дослідника доповнив  Кісіль Ю.М., директор Решетилівського історико-краєзнавчого музею. Він повідомив, що є архівні дані ще про 2 два храми, які колись проповідували слово Боже у нашій Решетилівці. Один із них - Георгіївський був на території с. Шкурупіївка.   Кісіль Ю.М.наголосив, що у Решетилівському районі у минулі століття було 19 церков та єврейська синагога. Багато цікавого повідав директор музею про діяльність митрополита А. Могилянського, його великий внесок   у розвиток освіти  та православ’я України. Він висловив занепокоїння, що у Решетилівці немає щодного місця, яке б гідно вшановувало пам'ять митрополита. Запропонував звернутися до владних структур щодо встановлення  пам’ятного  знака, пов'язаного  із  відомою історичною постаттю. Слухачі Університету та всі присутні підтримали пропозицію Кісіля Ю.М. Ветеран праці Гайдар В.І. вніс пропозицію  назвати площу біля АТБ іменем митрополита Могилянського. Ще присутні висловили  побажання назвати  його іменем одну  із вулиць містечка.

          Із  комп’ютерної презентації, підготовленої Яресько М.В., заввідділом бібліотеки, учасники засідання поповнили знання про три  нині діючі церкви Решетилівки та про капличку , яка побудована біля автотраси Київ-Харків. Бібліотекар Рагуліна О.О. презентувала книжкову виставку «Скарби Божого слова». Вона  також повідомила, що 2018 р. оголошено роком Божого слова в Україні.

           На засіданні звучали думки, що  будівництво нових храмів у Решетилівці – це  шлях до високої  духовності, до підвищення моральності, справедливості, доброти між людьми. Можливо, свята молитва і подяка Богові, які лунатимуть із відроджених духовних святинь, призвуть у наш рідний край Господнє благословення, мир, суспільну злагоду, Божу благодать. Заключні слова ведучих,  звучання вірша «Молитва  до Бога»,  були логічним завершенням години духовності для пенсіонерів.Додати коментар


Захисний код
Оновити

Оголошення