Новини

ЯК В РЕШЕТИЛІВЦІ ОБИРАЮТЬ СІМЕЙНОГО ЛІКАРЯ

 

Фото Лідіи Маценко.

 

 

 

 

 

На Решетилівщині, як і по всій Україні , 2 квітня стартувала кампанія з укладання угод з сімейними лікарями. Усього лише за тиждень у Решетилівському ЦПМСД зареєстровано майже 800 осіб.

Для зручності пацієнтів і розвантаження сімейних лікарів, які крім укладання декларацій мають лікувати хворих, у ЦПМСД визначили уповноважених осіб, які з 8.00 до 16.00 вносять дані пацієнтів у систему eHealth і допомагають підписати декларації з обраним лікарем. Щоб укласти угоду пацієнтам необхідно:

  1. Обрати собі лікаря (з власних уподобань, інформаційних стендів, тощо)
  2. Прийти у Центр ПСМД в Решетилівці (каб.10) або на сільську дільницю ЗПСМ за місцем проживання, маючи при собі паспорт, ідентифікаційний код( для дітей – свідоцтво про народження і документи одного з батьків). Бажано з метою прискорення процесів реєстрації мати при собі ксерокопії необхідних сторінок паспорта та ідентифікаційного коду, бо техніка в ЦПМСД такого потоку документів не витримує.
  3. У порядку «живої» черги підійти до уповноваженої особи і оформити декларацію.

Важливо! Завчасно варто придумати слово – пароль, яке можна внести в систему ( не менше 6 літер українською мовою), виписати номер мобільного телефону, щоб його не доводилось довго шукати.

  1. Назвати уповноваженій особі ( або лікарю) прізвище, ім’я та контактний номер телефону особи, якій медики зможуть зателефонувати у разі виникнення з вами критичної ситуації.
  2. Назвати уповноваженій особі ( або лікарю) СМС- код, що прийде як підтвердження на ваш мобільний телефон.
  3. Прочитати, уважно перевірити і підписати роздруковану декларацію, залишивши один екземпляр собі.

Важливо! Якщо маєте проблеми із зором – не забудьте окуляри.

      Все. Декларація з обраним сімейним лікарем підписана. Щоправда процес цей виглядає дуже просто лише на словах. Технічно ж виникає чимало проблем. І чи не найперша – самі пацієнти, які занадто часто влаштовують сварки, суперечки, занадто емоційно реагують на прохання лікарів чи уповноважених осіб, забуваючи про елементарну ввічливість. Цим самим заважаючи ефективно працювати. Особливо конфліктні ситуації виникають, коли «зависає» сама програма, через яку вносяться дані. Багато хто не розуміє, що виною цьому є не спеціаліст, який сидить зараз навпроти за столом, і не головний лікар, а сервер десь у Києві, який просто не витримав навантаження з усієї України і повпливати на нього з Решетилівки, Демидівки чи іншого населеного пункту просто неможливо.

- Я не знаю як пояснити пацієнтам, що не варто зараз створювати величезні черги, сваритися і псувати один одному настрій, бо термінів, коли завершиться процес укладання декларацій немає. Рекомендовано до 1 липня укласти якнайбільше угод, бо від цього безпосередньо залежатимуть фінансування установ первинної медичної допомоги, але це не значить, що потім не можна буде підписати декларацію. – каже головний лікар ЦПМСД Наталія Лугова. – У нас створені всі умови, щоб медична реформа проходила більш-менш комфортно для пацієнтів. Попри те, що мешканець будь - якого населеного пункту може приїхати до Решетилівки, усі дільниці загальної практики сімейної медицини у селах забезпечені комп’ютерною технікою. У Покровському, Демидівці є швидкісний Інтернет і вже підписуються декларації. У Піщаному, де також є Інтернет ,декларації укладатимуть сімейні лікарі, які виїжджатимуть на місце. Є певні труднощі із забезпеченням Інтернетом у Шевченковому та Сухорабівці, але тут сільські голови пообіцяли вирішити їх якнайшвидше, а поки сімейні лікарі на вказаних дільницях збирають документи, готують відповідну базу. Найпроблемнішою на сьогодні є Лобачівська дільниця, де немає Інтернету і вирішити це питання з сільським головою поки не вдається.

      Спробували ми в ході підписання декларацій знайти відповіді і на найтиповіші питання громадян. Зокрема, пацієнти цікавляться чи надійно захищені персональні дані, які вносяться в систему. МОЗ декларує, що система спроектована з дотриманням кращих світових практик у сфері захисту даних, пройшла аудити і тестування на предмет кібербезпеки, а от паперові копії зберігаються у металевих сейфах в окремому приміщенні, куди має доступ обмежене коло осіб.

Що робити, якщо немає мобільного телефону або він один, а пацієнтів кілька?

- Система дозволяє на один мобільний телефон реєструвати декілька пацієнтів, але рекомендовано мати кожному окремий. – каже Наталія Лугова. – Якщо ж мобільного телефона немає, то будуть завантажені сканкопії документів. Стаціонарні телефони внести в систему не можна.

      Ще одне питання, яке часто виникає, як реєструвати дітей та людей похилого віку, які не виходять з дому і не можуть прийти до лікаря. Як пояснили працівники ЦПМСД, що стосується пацієнтів віком до 14 років достатньо свідоцтва про народження дитини та документів і присутності одного з батьків. А от у випадку з людьми похилого віку декларацію можуть укласти діти, онуки, інші родичі,яким людина довіряє, або сімейний лікар приїде додому.

- Загалом, у нашому районі укладання угод стартувало досить активно. – підсумовує розмову Наталія Лугова. – Добре, що люди розуміють, що підписати декларацію із сімейним лікарем необхідно, бо це є державне медичне страхування, яке зможе відшкодувати певні медичні процедури, але разом з тим дуже хочеться, щоб громадяни не створювали ажіотаж, а в чергах були взаємоввічливими і пам’ятали, що без сімейного лікаря, як і без медичної допомоги ніхто не залишиться.

 

Фото Лідіи Маценко.

 

 

 

 

 

Фото Лідіи Маценко.

Фото Лідіи Маценко.

Фото Лідіи Маценко.

 

Фото Лідіи Маценко.

 

 

 

 

 

 

 

 Додати коментар


Захисний код
Оновити

Оголошення