Новини

ПРОФЕСІЙНО-ТЕХНІЧНА ОСВІТА НА ПОЛТАВЩИНІ ПОТРЕБУЄ МОДЕРНІЗАЦІЇ

 

Професійно-технічна освіта на Полтавщині потребує змін. Про це говорили сьогодні на апаратній нараді в Полтавській ОДА, яку провів очільник області Валерій Головко.

Учасниками засідання також стали: голова Полтавської обласної ради Олександр Біленький, перший заступник голови ОДА Андрій Пісоцький, заступники голови ОДА Олег Пругло, Микола Білокінь, керівники структурних підрозділів облдержадміністрації.

З питання “Про хід реалізації Регіонального плану розвитку професійно-технічної освіти Полтавської області на 2016-2018 роки та Стратегії створення нового освітнього простору професійної (професійно-технічної) освіти Полтавської області на 2017-2020 роки” доповіла директор Департаменту освіти і науки ОДА Олена Харченко.

Як було зазначено, на сьогодні в області функціонує 38 закладів професійно-технічної освіти. З них: 11 професійних ліцеїв, 13 професійно-технічних навчальних закладів, 5 вишів, 4 центри профтехосвіти і 5 закладів при установах виконання покарань.

“Всього на Полтавщині здобувають професійну освіту 10 тисяч 100 учнів. Кваліфікованих робітників готують за 101 професією. Коли у 2016 році фінансування професійно-технічної освіти перевели на місцеві бюджети, виникла потреба розробки плану її подальшого розвитку в регіоні. Разом з науковцями та роботодавцями на Полтавщині вибудували стратегію розвитку освітнього простору профтехосвіти області на 2016-2018 роки, що передбачає модернізацію та оптимізацію. Це дозволило значно заощадити кошти та направити їх на розвиток матеріально-технічної бази закладів. Однією з форм співпраці освітян і роботодавців, є створення виробничо-освітніх кластерів. Це дозволяє учням використовувати у навчанні технічну базу підприємства, а роботодавцю отримати у подальшому підготовленого працівника. Одним з вдалих прикладів такої співпраці є Решетилівський центр професійно-технічної освіти”, – зазначила Олена Харченко.

Проте існують і проблеми. Рівню матеріально-технічної бази Решетилівського центру відповідає лише 1/5 ПТУ з загальної кількості закладів профтехосвіти області. Не користується професійно-технічна освіта і популярністю серед молоді, хоча робітничі професії потрібні на ринку праці. Крім того, доволі незначний відсоток випускників ПТУ залишається працювати за спеціальністю. Найчастіше, отримавши освіту, молодь виїздить за кордон де і використовує отриманні знання, уміння та навички.

“Існує проблематика, що не дає нам сьогодні залучити молодь до навчання в ПТУ. Зважаючи, що наразі потрібні робочі професії, нам необхідно цю роботу поглибити і пришвидшити. Наступного року заклади профтехосвіти будемо фінансувати з обласного бюджету. Це достатньо великі кошти. Якщо не отримаємо у подальшому зворотного надходження від робітників, яких ми вивчимо, то ця система є непрацездатною. Тому восени цього року запропонуємо систему опорних закладів з присутністю філій. Зустрінемося із роботодавцями, промисловцями та аграріями, щоб знайти варіанти підвищення статусу цих навчальних закладів і вдосконалення системи, що не дозволяє нам забезпечити робітничими професіями нашу промисловість та підприємства”, – сказав Валерій Головко.

“Випускники ПТУ не хочуть залишатися на своїх робочих місцях. Можливо потрібно юридично зробити так, щоб людина за контрактом відпрацювала 3-5 років на тому місці, куди запрошує її роботодавець і вкладає в неї кошти. Якщо ми вирішимо це питання, то потім буде значно простіше залишати кваліфікованих працівників на місцях”, – зазначив Олександр Біленький.

У підсумку, учасники апаратної наради домовились зробити глибокий аналіз сфери профтехосвіти області і напрацювати механізм поліпшення ситуації.

нпДодати коментар


Захисний код
Оновити

Оголошення

Продам циплят: бройлери КОББ-500, мясояєчні породи. Каченята

14 грн
Худоба та птиця
Продам циплят: бройлери КОББ-500, мясояєчні породи. Каченята

Продам тільну телицю

Худоба та птиця
noimage

Фото-відео, Фотошоп. і т.д. Друк документів.

Послуги: ремонт, інтер’єр, перевезення
noimage

Комп`ютерні послуги. Незначний ремонт.

Послуги: ремонт, інтер’єр, перевезення
noimage