Спорт

У Полтавській ОДА відбулася святкова зустріч полтавських спортсменів, тріумфаторів Дефлімпійських ігор-2017 в Самсуні з керівництвом області.

 

Україну у складі збірної команди представляли 23 спортсмена з Полтавщини, які в скарбничку держави принесли 32 медалі. Загалом же Україні вдалося вибороти 99 медалей, тобто кожна третя медаль була завойована полтавцями.

 

У командному заліку українці поступилися лише збірній Росії. А за кількістю медалей серед регіонів країни Полтавська область посіла друге місце після столиці. Тому Полтавщині є ким пишатися і за кого вболівати. На цьому під час зустрічі наголосив Валерій Головко, голова Полтавської ОДА:

– Ви сьогодні піднімаєте імідж Полтавщини, і імідж всієї України. Цей здобуток, я вважаю, загальноукраїнським, тому що і Президент, і Уряд достатньо багато приділяють уваги спорту. Але сьогодні я хочу подякувати вам, тому що ваш внесок і ваша праця, неспані ночі, ваші напружені постійно м’язи і така перемога свідчать про те, що ви не дарма працювали. Як то кажуть, ви своє зобов’язання перед державою виконуєте постійно, тепер питання за нами, за нашою відповідальністю перед вами. Уже не перший рік спорт є пріоритетом для полтавської влади. Без інвестицій в спорт, ми не можемо мати певних результатів.

Головко зазначив, що облдержадміністрація та обласна влада вже найближчим часом ініціюватимуть багато програм з підтримки різних напрямків у спорті та створенні необхідних умов для спортсменів. Уже в наступному бюджетному році планують закласти кошти для поліпшення житлових умов полтавських спортсменів, а також для збільшення стипендій та премій для них.

– У мене непогано виходить проводжати збірні на змагання, тому мене теж беріть до себе в колектив, – пожартував Олександр Біленький, голова обласної ради. – Ви здобули серйозні нагороди і, особисто для мене, перемога над збірною Росії по футболу була ну дуже знаковою. Я бачив ваші емоції, ваш командний дух – це було просто неймовірно. І як ми обіцяли, дуже багато коштів буде спрямовано на спорт, щоб спортсмени, які їдуть на змагання, відчували не лише всеукраїнську відповідальність, а й за рідний край. А Полтавщина теж повинна віддячувати всім спортсменам, які здобувають нагороди високого ґатунку. Для цього ми закладаємо в бюджеті певні кошти, щоб наші чемпіони мали фінансову винагороду.

Олександр Буцький, начальник управління у справах сім’ї, молоді та спорту облдержадміністрації розповів про деякі нововведення у сфері винагород спортсменів. За його словами, з цього року всі спортсмени, олімпійці, паралімпійці та дефлімпійці отримуватимуть рівні премії.

– Ці суми винагород будуть фіксовані. Адже якщо раніше ми постійно шукали ці кошти, то зараз це затверджено на рік. Крім того, ми запланували п’ять стипендій, які щороку будуть виплачуватися спортсменам з інвалідністю. Щомісячний розмір стипендії становитиме 6400 гривень. Третій напрямок – це покращення соціально-побутових умов спортсменів. За підсумками року, збиратимемось з депутатами і найкращих спортсменів висуватимемо на отримання фінансової допомоги на придбання житла.

Від імені всіх спортсменів-дефлімпійців Полтавщини виступила тріумфаторка цьогорічних ігор в Туреччині каратистка Інна Мажара, яка здобула п’ять медалей різного ґатунку:

– Хочу висловити від імені всіх спортсменів велику вдячність, в першу чергу, нашим тренерам, лікарям, за те що нас підтримували, були завжди поруч. Дуже велика подяка адміністрації, що ви нам допомагали, проводжали і зустрічали, вирішували всі питання і проблеми.

Сестри-спортсменки Віта Гаврілова і Інна Мажара

Олександр Верещака, тренер збірної з футболу та директор комунального закладу для людей з особливими потребами «Інваспорт», передав посадовцям символічні подарунки від спортсменів і подякував керівництву області за підтримку та допомогу:

– Дякуємо за вашу підтримку, за ті емоції, коли нас проводжали і коли зустрічали. Дійсно, у нас найпотужніша команда після Києва. Кількість медалей, які здобули полтавці, – це дуже велика подія і праця, яку вклали і спортсмени, і тренери. Сьогодні ми підбиваємо підсумки дефлімпійського чотириріччя, а вже завтра стартує нова робота і підготовка до нових звершень.

 

Кожен з цьогорічних дефлімпійських призерів отримає грошову винагороду в розмірі 100, 80 та 60 тисяч гривень залежносто від зайнятого місця.

КолоДодати коментар


Захисний код
Оновити

Оголошення

Продам тільну телицю

Худоба та птиця
noimage

Фото-відео, Фотошоп. і т.д. Друк документів.

Послуги: ремонт, інтер’єр, перевезення
noimage

Комп`ютерні послуги. Незначний ремонт.

Послуги: ремонт, інтер’єр, перевезення
noimage

Оцифровування старих відеокасет.

Радіо-теле-обладнання: продам, куплю
noimage