У місті та районі

У Полтаві сьогодні нагородили переможців конкурсу громадських ініціатив «Бюджет участі»

У Полтаві, сьогодні, 15 лютого, нагородили переможців конкурсу громадських ініціатив «Бюджет участі». Нагадаємо, мешканці області подали 189 проектів, з них 42 стали переможцями і будуть реалізовані вже в цьому році. 27 проектів подали жителі сільських рад, 8 – від ОТГ, 7 – від селищ, 3 – від жителів міст районного значення. Лідерами є Решетилівський та Гадяцький райони, мешканці яких подали 21 і 20 проектів відповідно. 

Усього за проекти проголосували 54 тисяч 539 осіб, з них лише 2542 особи голосували онлайн. До речі, в ініціативах та реалізації проектів лідирують жінки.

– На бюджет участі подали 217 проектів, з них ми допустили до голосування 189, – розповідає Олександр Біленький, голова Полтавської обласної ради. – Загальний бюджет проектів – 4 мільйони гривень. Реалізуватися вони будуть у співфінансуванні: два мільйони гривень на сесії о в квітні виділить обласна рада і 2 мільйони гривень – з місцевих бюджетів. 

Тематика проектів: енергозбереження, безпека та громадський порядок, комунальне господарство, спорт, туризм, культура та освіта тощо. Найбільша кількість програм – зі створення дитячих спортивних майданчиків. Серед цікавих проектів – «Сонячне дерево» (альтернативні джерела живлення), «Інформаційне місто», яке стало переможцем. Реалізують «Інформаційне місто» в Решетилівці. Автори проекту хочуть замінити таблички зі старими назвами вулиць на нові та поставити по місту інформаційні стенди, з яких можна буде дізнатися, наприклад, про курсування маршрутних таксі. 

http://kolo.news/static/site/img/resize.png); position: absolute; right: 0px; top: 0px; background-position: 50% 50%; background-repeat: no-repeat no-repeat;">
Марина Филь, проект якої став одним із переможців
Найвищий бал в рейтингу проектів області набрала ініціатива Таїсії Черняк «Упорядкування скверної зони та встановлення фонтану в селі Більськ Котелевського району». 

Проект Марини Филь із села Сватки Гадяцького району «Енергозбереження – крок до майбутнього» – серед переможців. Він набрав 2135 голосів.

– Мета – раціональне використання енергії. Він передбачає встановлення вуличних ліхтарів з енергозберігаючами лампами між селами Сватки і Бірки, – каже Марина Филь, авторка проекту.

Надія Крюченко з Диканьки підготувала проект по увічненню пам’яті художниці Марії Башкирцевої родом із села Гавронці Диканського району.

– У Диканьці є картинна галерея імені Марії Башкирцевої, в якій знаходиться єдина в Україні меморіальна кімната художниці, – розповідає Надія Крюченко. – Цього року буде 160 років від дня народження Марії Костянтинівни. В Україні лише кілька картин художниці: в Харкові, Дніпрі та Сумах. Мені ж хотілося повернути Марію Башкирцеву на батьківщину, де про неї знають дуже мало. У нас створений Фонд відродження пам’яті Марії Башкирцевої, кожні 5 років проводяться міжнародні конференції, де вивчають феномен художниці. Я хочу поставити погруддя художниці з білого мармуру перед картинною галереєю в Диканьці. Чому саме з білого мармуру – тому що в Європі її називали Білою дівчинкою. Проект вартує 100 тисяч гривень. Зазначу, що вже замовили бюст; 50 тисяч гривень на виготовлення проекту з бюджету районної ради. Погруддя хочемо відкрити у листопаді, на день народження Марії Костянтинівни.

За словами Біленького, на прикладі Полтавської області хочуть зробити всеукраїнський громадський бюджет.

http://kolo.news/static/site/img/resize.png); position: absolute; right: 0px; top: 0px; background-position: 50% 50%; background-repeat: no-repeat no-repeat;">

Довідково:

«Бюджет участі» – перша в Україні та Європі програма, дія якої поширилася на увесь регіон.  Це процес взаємодії органів місцевого самоврядування з громадськістю, спрямований на залучення мешканців області до участі в бюджетному процесі через подання проектів та проведення відкритого громадського голосування за такі проекти з подальшим фінансуванням для їхньої реалізації. 

Також у рамках заходу відбулося урочисте підписання Меморандуму про взаєморозуміння та співробітництво між Полтавською обласною радою та Фондом Східна Європа.

Коло

Уряд хоче підвищити пенсії військовим

 

Кабінет Міністрів України в межах реалізації пенсійної реформи та осучаснення пенсій українським пенсіонерам опрацював проект закону про підвищення пенсій військовослужбовцям та працівникам правоохоронних органів і направляє документ в Раду національної безпеки та оборони для обговорення, повідомляють на сайті Полтавської ОДА.

Про це повідомив Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман під час засідання Уряду.

– Наступний наш крок – пропозиція зміни пенсійного забезпечення військових пенсіонерів. Такі пропозиції ми передаємо в РНБО, де на рівні Президента знайдемо остаточні рішення, аби з січня українські військові пенсіонери отримували підвищені пенсії, – сказав Володимир Гройсман.

Він підкреслив, що йдеться про 550 тис. військових пенсіонерів, які зможуть отримати підвищені пенсії. Причому механізм осучаснення пенсій буде аналогічний тому, що був запроваджений восени.

– Осучаснення пенсій (військовим) відбуватиметься автоматично. Бойові пенсії будуть більші за звичайні, – сказав Володимир Гройсман. – Але, впевнений, що середнє збільшення становитиме не менше 1,5 тис. грн. Бойові пенсії зростуть навіть більше.

Довідково

Уряд України оголосив одним зі своїх пріоритетів діяльності на 2017-й та наступні роки проведення масштабної пенсійної реформи, яка не передбачає збільшення пенсійного віку, натомість запроваджує механізми ліквідації пенсійної «зрівнялівки», встановлення пенсійних виплат на основі стажу роботи пенсіонера, а також дозволяє в середньостроковій перспективі подолати дефіцит бюджету Пенсійного фонду, який цьогоріч становить 140 млрд грн.

Один з перших законопроектів реформи Парламент ухвалив в жовтні цього року. Документ дозволив так само в жовтні осучаснити пенсії майже 10 млн пенсіонерів і закласти можливості автоматичного осучаснення виплат надалі.

Коло

 

У Полтавській області зібрали перший мільйон тонн зернових культур.

  

Про це повідомив заступник голови Полтавської облдержадміністрації Роман Товстий у соцмережі.

«І навіть більше – в області вже намолочено 1 млн 800 тис тонн зернових. З них пшениці – 790 тис.тонн, до того ж її 75% – продовольчої якості! Середня урожайність складає 39,8 ц/га», – написав посадовець.

На сьогодні завершили жнива у Великобагачанському районі. А в Гребінківському, Миргородському, Котелевському, Диканському, Решетилівському та Новосанжарському завершаться на цьому тижні.

Загалом, на Полтавщині обмолотили 75% площі посівів.

====================================================
 
                                                                          ЗДОБУТКИ РЕШЕТИЛІВСЬКИХ ХЛІБОРОБІВ
 
В Решетилівському районі жниварі вийшли на фінішну пряму.  В господарствах району за інформацією управління агропромислового розвитку та економіки РДА ранні  хліба зібрано на 93 відсотках площ,або на 7284 га. Намолотили 31634 тонии збіжжя. Зокрема головного хліба-пшениці-29611 тонн.Ії врожайність становить із зібраних площ в середньому по району 45 ц/га.А в господарствах ТОВ "Бурат-Агро" та ФГ " Василенко С.В." мають понад 50 ц/га..У СТОВ "Говтва,де площа пшениці займала 2418 га/найбільше в районі/, намолотили 11040 тонн-48 ц/га.
Озимий ячмінь на 45 га вирощували в двох господарствах,зібрали в середньому по 36,2 ц/га. Озиме жито дає по 23 ц/га,а всього  його вирощували на 141 га.
 
 
Ярий ячміно обмолочено на 414 га з 523 зайнятих цією культурою площ. Середній показник врожайності по району- 30,4 ц/га.
Із обмолочених 113  га бобової культури- гороху, отримали його 291 тонну.Суп з гороху полюбляють лише в 5 господарствах.
 
 
 
Світлина від Решетилівщина - сайт рідного краю.
 
 
 
 
 
 

Як планування держбюджету вплине на формування місцевих бюджетів і чому їхні доходи у наступному році збільшаться. Експерти відповідають

 

  235
Як планування держбюджету вплине на формування місцевих бюджетів і чому їхні доходи у наступному році збільшаться. Експерти відповідають

Фото:Український журнал Економіст

Сергій Марченко: "Якщо у міста є кошти на депозитах – воно неефективно управляє своїми фінансами"

Підготовка проекту бюджету на наступний рік стартувала. Мінфін розробив і виніс на розгляд уряду проект постанови про основні напрямки бюджетної політики на наступний рік. Відповідно до задекларованих підходів, державний бюджет-2018 планується підготувати з врахуванням принципів середньострокового планування: на три роки наперед. Заступник міністра фінансів Сергій Марченко розповів VoxConnector, як це позначиться на процесі підготовки місцевих бюджетів і чому, за очікуваннями Мінфіну, їхні доходи у наступному році збільшаться.

- Що означає перехід на середньострокове бюджетне планування для місцевих громад?

- Вплив цього рішення на місцеві бюджети буде значно меншим, аніж на державний. У випадку з середньостроковим бюджетним плануванням ми говоримо про те, що показники видатків на освіту, охорону здоров’я та інші сфери будуть прогнозованими та зрозумілими. Розбивку видатків на три роки від регіонів ми зараз не вимагаємо. Для місцевих органів влади розпланований на три роки державний бюджет – це своєрідний дороговказ, можливість бачити шлях розвитку країни та себе в цьому процесі.

- Коли можливий запуск середньострокового бюджетного планування на місцевому рівні?

- Коли будуть повністю сформовані об’єднані територіальні громади. З наступного року правила формування місцевих бюджетів не зміняться.

Також ми не плануємо чергову хвилю передачі повноважень на рівень місцевих органів самоврядування, як це відбувалося у попередні роки. Знову ж таки – певне коригування повноважень можливе після завершення формування ОТГ. Перерозподіляти повноваження до його завершення – неправильно.

- А коли він завершиться?

- За прогнозами Мінрегіону – у цьому році буде сформовано 50% ОТГ, закінчиться цей процес до 2020 року. Ми б хотіли щоб це сталося раніше – у наступному році.

- Згідно з принципами середньострокового планування "стелі" видатків (максимально можливі суми) планується встановити і для рівня обласних адміністрацій. Про що мова?

- Це видатки на апарат адміністрацій. Нічого більше. Державні обласні адміністрації – головні розпорядники бюджетник коштів.

- Мінфін закладає збільшення обсягу ресурсу державних бюджетів в наступному році на 69 млрд грн – до 499 млрд грн. У 2020 він зросте до 533 млрд грн. Планується у тому числі зростання податкових надходжень. За рахунок чого?

- У першу чергу зростуть надходження від податку на доходи фізичних осіб. Зростатиме розмір як мінімальної, так і середньої заробітної плати. Через підвищення заробітної плати дуже різко зростає фонд оплати праці і це одразу ж генерує додаткові доходи місцевих бюджетів.

Ще один наслідок збільшення заробітної плати – зростання трансфертів з державного бюджету на медицину та освіту. Це також позначається на доходах бюджетів різних рівнів.

- Чи допускаєте ви надання додаткових джерел доходів місцевим бюджетам в наступному році? Наприклад, за рахунок перерозподілу надходжень від ПДФО?

- Поки що ПДФО чіпати не плануємо. Знову ж таки – до завершення процесу об’єднання громад. Сьогодні ми бачимо нерівномірність – для деяких міст 60% надходжень від податку на доходи фізичних осіб це багато і місто відкладає свої кошти на депозити у банках. Для когось – мало, і не вистачає на фінансування термінових видатків. Загалом, податкове вирівнювання працює, але через активну стадію формування ОТГ є нюанси.

Щодо інших можливих джерел – податок на нерухомість та плата за землю й надалі залишатимуться джерелами доходів місцевих бюджетів. І стабільність цих доходів залежить від дій місцевих влад.

- У ході децентралізації делегування повноважень на місця та забезпечення їх ресурсом проходило нерівномірно. В результаті міста почали активно накопичувати депозити на своїх рахунках у держбанках. Також місцеві бюджети вже не перший рік стабільно показують профіцит. Чи збережуться ці тенденції в наступному році?

- Позитивна динаміка наповнення місцевих бюджетів збережеться.

Природа так званих "зайвих коштів", які місцеві відкладають на депозити, та профіциту залежить від двох основних факторів.

По-перше, місцеві влади підходять досить консервативно до формування своїх бюджетів. А потім виходить так, що зростання економіки генерує додаткові доходи і виникає перевиконання.

По-друге, накопичення депозитів свідчить про те, що місцеві органи влади не були готові до додаткових повноважень і додаткового ресурсу. На мою думку, якщо у міста є кошти на депозитах – воно неефективно управляє своїми фінансами. Можливо, місцеві влади бояться витрачати ці гроші, або акумулюють їх в очікуванні якихось великих проектів, або просто не мають якісних проектів. Причини можуть бути різними. Однак у будь-якому випадку накопичення коштів у банках свідчить про низьку якість управління бюджетними коштами.

VoxConnector спеціально для ІА Полтава

Оголошення

Продам тільну телицю

Худоба та птиця
noimage

Фото-відео, Фотошоп. і т.д. Друк документів.

Послуги: ремонт, інтер’єр, перевезення
noimage

Комп`ютерні послуги. Незначний ремонт.

Послуги: ремонт, інтер’єр, перевезення
noimage

Оцифровування старих відеокасет.

Радіо-теле-обладнання: продам, куплю
noimage