У місті та районі

У Полтаві сьогодні нагородили переможців конкурсу громадських ініціатив «Бюджет участі»

У Полтаві, сьогодні, 15 лютого, нагородили переможців конкурсу громадських ініціатив «Бюджет участі». Нагадаємо, мешканці області подали 189 проектів, з них 42 стали переможцями і будуть реалізовані вже в цьому році. 27 проектів подали жителі сільських рад, 8 – від ОТГ, 7 – від селищ, 3 – від жителів міст районного значення. Лідерами є Решетилівський та Гадяцький райони, мешканці яких подали 21 і 20 проектів відповідно. 

Усього за проекти проголосували 54 тисяч 539 осіб, з них лише 2542 особи голосували онлайн. До речі, в ініціативах та реалізації проектів лідирують жінки.

– На бюджет участі подали 217 проектів, з них ми допустили до голосування 189, – розповідає Олександр Біленький, голова Полтавської обласної ради. – Загальний бюджет проектів – 4 мільйони гривень. Реалізуватися вони будуть у співфінансуванні: два мільйони гривень на сесії о в квітні виділить обласна рада і 2 мільйони гривень – з місцевих бюджетів. 

Тематика проектів: енергозбереження, безпека та громадський порядок, комунальне господарство, спорт, туризм, культура та освіта тощо. Найбільша кількість програм – зі створення дитячих спортивних майданчиків. Серед цікавих проектів – «Сонячне дерево» (альтернативні джерела живлення), «Інформаційне місто», яке стало переможцем. Реалізують «Інформаційне місто» в Решетилівці. Автори проекту хочуть замінити таблички зі старими назвами вулиць на нові та поставити по місту інформаційні стенди, з яких можна буде дізнатися, наприклад, про курсування маршрутних таксі. 

http://kolo.news/static/site/img/resize.png); position: absolute; right: 0px; top: 0px; background-position: 50% 50%; background-repeat: no-repeat no-repeat;">
Марина Филь, проект якої став одним із переможців
Найвищий бал в рейтингу проектів області набрала ініціатива Таїсії Черняк «Упорядкування скверної зони та встановлення фонтану в селі Більськ Котелевського району». 

Проект Марини Филь із села Сватки Гадяцького району «Енергозбереження – крок до майбутнього» – серед переможців. Він набрав 2135 голосів.

– Мета – раціональне використання енергії. Він передбачає встановлення вуличних ліхтарів з енергозберігаючами лампами між селами Сватки і Бірки, – каже Марина Филь, авторка проекту.

Надія Крюченко з Диканьки підготувала проект по увічненню пам’яті художниці Марії Башкирцевої родом із села Гавронці Диканського району.

– У Диканьці є картинна галерея імені Марії Башкирцевої, в якій знаходиться єдина в Україні меморіальна кімната художниці, – розповідає Надія Крюченко. – Цього року буде 160 років від дня народження Марії Костянтинівни. В Україні лише кілька картин художниці: в Харкові, Дніпрі та Сумах. Мені ж хотілося повернути Марію Башкирцеву на батьківщину, де про неї знають дуже мало. У нас створений Фонд відродження пам’яті Марії Башкирцевої, кожні 5 років проводяться міжнародні конференції, де вивчають феномен художниці. Я хочу поставити погруддя художниці з білого мармуру перед картинною галереєю в Диканьці. Чому саме з білого мармуру – тому що в Європі її називали Білою дівчинкою. Проект вартує 100 тисяч гривень. Зазначу, що вже замовили бюст; 50 тисяч гривень на виготовлення проекту з бюджету районної ради. Погруддя хочемо відкрити у листопаді, на день народження Марії Костянтинівни.

За словами Біленького, на прикладі Полтавської області хочуть зробити всеукраїнський громадський бюджет.

http://kolo.news/static/site/img/resize.png); position: absolute; right: 0px; top: 0px; background-position: 50% 50%; background-repeat: no-repeat no-repeat;">

Довідково:

«Бюджет участі» – перша в Україні та Європі програма, дія якої поширилася на увесь регіон.  Це процес взаємодії органів місцевого самоврядування з громадськістю, спрямований на залучення мешканців області до участі в бюджетному процесі через подання проектів та проведення відкритого громадського голосування за такі проекти з подальшим фінансуванням для їхньої реалізації. 

Також у рамках заходу відбулося урочисте підписання Меморандуму про взаєморозуміння та співробітництво між Полтавською обласною радою та Фондом Східна Європа.

КолоДодати коментар


Захисний код
Оновити

Оголошення

Продам тільну телицю

Худоба та птиця
noimage

Фото-відео, Фотошоп. і т.д. Друк документів.

Послуги: ремонт, інтер’єр, перевезення
noimage

Комп`ютерні послуги. Незначний ремонт.

Послуги: ремонт, інтер’єр, перевезення
noimage

Оцифровування старих відеокасет.

Радіо-теле-обладнання: продам, куплю
noimage