Влада

БЮДЖЕТ УЧАСТІ ПОЛТАВСЬКОЇОБЛАСТІ: МАЙЖЕ 200 ПРОЕКТІВ ПОДАЛИ МЕШКАНЦІ ПОЛТАВЩИНИ

 

БЛИЗЬКО 200 ПРОЕКТІВ ПОДАЛИ МЕШКАНЦІ НА “БЮДЖЕТ УЧАСТІ ПОЛТАВСЬКОЇ ОБЛАСТІ”. ПРО ЦЕ ПОВІДОМИЛИ В ПОЛТАВСЬКІЙ ОБЛРАДІ.

“Я думаю, наш експеримент з бюджетом участі в межах області пройшов успішно черговий етап реалізації)
Попереду перевірка проектів та публікація на http://initiativ.e-dem.in.ua, їх реклама та голосування”, – повідомила заступник керуючого справами — начальник відділу інвестиційної діяльності та проектного менедженту виконавчого апарату Полтавської обласної ради Ганна Шавиро.

Бюджет участі – це інструмент взаємодії органів місцевого самоврядування з громадськістю, спрямований на залучення жителів області до активної участі в сферах економічного, соціального, гуманітарного та культурного розвитку громад.

Сума кожного проекту — до 100 тис. грн. Відбуватиметься фінансування від обласного бюджету і від місцевих, у співвідношенні 50 на 50.

Цьогоріч загальний бюджет проектів-переможців, які будуть реалізовуватися уже в 2018 році, складає 5 мільйонів гривень.

Проект повинен бути спрямований на вирішення певної проблематики в сфері енергозбереження, безпеки та громадського порядку, навколишнього середовища, комунального господарства, культури та освіти, спорту та туризму.

нп

У КАБМІНІ ПЕРЕКОНАНІ: ПІДСТАВ ДЛЯ ПІДВИЩЕННЯ ВАРТОСТІ ГАЗУ ДЛЯ НАСЕЛЕННЯ ЦЬОГО СЕЗОНУ НЕМАЄ

 

Учасники селекторної нарадиУчасники селекторної наради

Громадяни повинні своєчасно отримувати житлово-комунальні послуги належної якості. І сплачувати за реальними, а не завищеними тарифами. У цьому переконаний Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман, який сьогодні провів селекторну нараду з питань підготовки областей до опалювального сезону.

Газ не здорожчає, але економити варто

Участь у засіданні від Полтавщини взяли голова ОДА Валерій Головко, його заступник Олег Пругло, а також керівники окремих структурних підрозділів облдержадміністрації, представники районів та очільники місцевих житлово-комунальних підприємств. 

— Громадяни повинні отримувати житлово-комунальні послуги своєчасно та належної якості, — розпочав нараду Прем’єр-міністр України. — Для того ми маємо належно провести черговий опалювальний сезон.

Готуватися до осінньо-зимового періоду, за словами Володимира Гройсмана, розпочали ще в червні. До 1 серпня провели всі необхідні перерахунки субсидій. Не оминули увагою і питання актуальності тарифів. Зокрема, для споживачів природного газу.

— Підстав для здорожчання природного газу для населення сьогодні немає, — переконує керівник Уряду. — Тому Кабмін не допустить підвищення тарифів на цей опалювальний сезон.

Згадали й про економію енергоносіїв. Прем’єр-міністр вкотре наголосив: енергоресурси варто заощаджувати, а от якість послуг — постійно підвищувати.

— Житловий фонд нині готовий до опалювального сезону на 71%, — взяв слово Віце-прем’єр-міністр України Геннадій Зубко. — А заклади соціальної сфери — на 78%.

Згадав Віце-прем’єр і про стан розрахунків за житлово-комунальні послуги. Рівень оплати з боку населення, говорить пан Зубко — дуже високий:

— За 7 місяців нинішнього року маємо розрахунки споживачів послуг в межах 98-99%. Тобто, користувачі навіть гасять борги, накопичені минулих років.

Полтавщина, відзначив Геннадій Зубко — у лідерах за рівнем сплати населення за енергоносії. Та є й проблеми. Одна з таких — борг теплоенергетичних підприємств перед НАК «Нафтогаз», який нині складає 20,7 млрд грн. 

Для пришвидшення розрахунків Віце-прем’єр-міністр України закликав представників влади на місцях активніше контролювати дії місцевих «теплоенерго» та сприяти погашенню ними існуючої заборгованості за спожитий газ.

Енергоносіїв у сховищах країни вистачить для проведення опалювального сезону

Йшлося на селекторній нараді й про запаси енергоносіїв у сховищах та на складах України.

— Електроенергії виробляємо в об’ємі, не тільки достатньому для внутрішніх потреб, але й маємо змогу експортувати її закордон, — відзначив міністр енергетики та вугільної промисловості Ігор Насалик. — Вистачає й газу: його в сховищах держави нині 13,9 мільярдів кубометрів.

За словами профільного міністра, не виникне взимку питань і з вугіллям. Його, наводить цифри Ігор Насалик, Україна має 2 млн тонн. Імпорт же планують з Південноафриканської республіки, США та інших країн.

Детально розібралися урядовці і з питанням нарахування субсидій.

— Нині субсидії отримують 5,4 мільйони домогосподарств України, — звітує міністр соціальної політики Андрій Рева. — Після нещодавніх перерахунків 590 тисяч родин отримали відмову у компенсації витрат на житлово-комунальні послуги.

Близько 2 млн домашніх господарств, за словами профільного міністра, мають право на монетизацію зекономлених субсидійних виплат. Для того, аби отримати грошову компенсацію, споживачі повинні до 1 вересня цього року написати заяву до місцевих управлінь соцзахисту населення.

Полтавщина до зими готова і лічильниками споживачів забезпечує

Після доповідей, члени Кабміну заслухали голів областей. Ті звітували про готовність регіонів до опалювального сезону. Стан справ на Полтавщині охарактеризував голова ОДА Валерій Головко:

— Житловий фонд області готовий до зими на 70%, а соціальні об’єкти — на 85%. Вирішуємо й питання забезпечення населення лічильниками. Відповідно до нещодавно прийнятої владою Полтавщини інвестиційної програми, до кінця року прилади обліку матимуть майже 100% споживачів.

Валерій Головко та Олег ПруглоВалерій Головко та Олег Пругло

Валерій Головко також подякував Прем’єр-міністру за те, що область отримала додаткові кошти на виплату субсидій. А ще попрохав сприяти провести перерахунок різниці у тарифах на житлово-комунальні послуги, що постачалися населенню та іншим підприємствам і яка виникла в 2015 році. 

Це сталось у зв’язку з невідповідністю фактичної вартості енергоносіїв тарифам, що затверджувалися органами державної влади чи місцевого самоврядування. І нині борг Полтавщини, за словами голови ОДА, складає 160 млн грн.

Володимир Гройсман, у свою чергу, надав доручення профільному міністерству, спільно з Нацкомісією з регулювання комунпослуг, провести перерахунки та вирішити проблему.

Прес-служба Полтавської ОД

П

УРЯД НЕЩОДАВНО ДОДАТКОВО ВИДІЛИВ 400 МЛН ГРН НА ПРОГРАМУ “ТЕПЛИХ КРЕДИТІВ”

 

КРЕДИТУВАННЯ ВІДНОВИЛИ 14 СЕРПНЯ.

“Тепер всі охочі утеплити своє житло, замінити газовий котел на твердопаливний та створити енергоефективний дім можуть долучатися до Урядової програми. Цією нагодою скористалося вже близько 300 тисяч родин. Безповоротна державна фінансова допомога гарантована. Головне – свідомо підійти до питання енергоощадності та підготовки до зими”, – прокоментував голова Держенергоефективності Сергій Савчук.

Завдяки програмі можна значно заощадити при впровадженні енергоефективних заходів і згодом зменшити комунальні платежі. Найкращий ефект досягається при повному утепленні будинку. Зокрема, за даними ОСББ-учасників програми, після комплексної термомодернізації рахунки за опалення зменшуються вдвічі і навіть більше.

Окрім цього, учасників програми тішитиме комфорт в оселях, а вартість утепленого будинку зросте в ціні.

З початку дії програми “теплих кредитів” нею скористалося близько 300 тисяч домогосподарств, залучивши на енергоефективні заходи майже 4 млрд гривень. Уряд, у свою чергу, відшкодував їм близько 1,6 млрд гривень, пише kurs.if.ua.

нп

У Полтаві навчали розробляти проекти розвитку громад

 

e-mailДрукPDF

9 серпня у Полтаві відбувся семінар-тренінг для представників територіальних громад області на тему: «Від ідеї – до розробки проекту розвитку громад», організований Полтавським відокремленим підрозділом Установи «Центр розвитку місцевого самоврядування» за сприяння Полтавської обласної Асоціації органів місцевого самоврядування.

Як зазначив голова обласної ради Олександр Біленький, захід такого формату спрямований на те, щоб територіальні громади області навчилися виготовляти якісні та дієві проекти, які потім подадуть на місцеві конкурси.

– У нас в обласній раді вже є декілька напрямків, за якими місцеві громади можуть готувати проекти розвитку, – сказав Олександр Біленький. – Наприклад, Бюджет участі Полтавської області, що зараз триває, та обласний конкурс проектів розвитку територіальних громад, на який проекти приймаються до 1 вересня. Для того, щоб працівники місцевого самоврядування, представники територіальних громад взяли участь в обласних конкурсах, вони повинні навчитися правильно створювати та оформляти ці проекти.

У роботі семінару взяли участь виконавчий директор Асоціації органів місцевого самоврядування Полтавської області Володимир Микійчук та директор Полтавського відокремленого підрозділу Установи «Центр розвитку місцевого самоврядування» Ірина Балибіна. В якості тренерів виступили експерти з впровадження регіональної політики В’ячеслав Топоров та Вадим Штефан.

Директор Полтавського відокремленого підрозділу Установи «Центр розвитку місцевого самоврядування» Ірина Балибіна наголосила, що семінар-тренінг важливий як для реформованих громад, так і для громад, що знаходяться на етапі об’єднання, оскільки їм необхідно залучити додаткові фінансові ресурси для розвитку територій.

Учасники навчання прослухали міні-лекції «Проект місцевого розвитку. Види проектів. Зв’язок із планами соціально-економічного розвитку та Стратегічним планом»; «Від визначення проблем – до постановки цілей і завдань», ознайомилися з особливостями підготовки розвиткових проектів для різних донорських структур, виконали практичні завдання з формування цілей проекту. підготовки плану його реалізації, розробки бюджету, презентували свої напрацювання. Насамкінець відбулася групова дискусія щодо результатів проекту та здійснення моніторингу його впровадження.

Знання з проектного менеджменту, отримані в ході семінару-тренінгу, його учасники зможуть використати при написанні проектів.

Сайт облради

Оголошення

Фото-відео, Фотошоп. і т.д. Друк документів.

Послуги: ремонт, інтер’єр, перевезення
noimage

Комп`ютерні послуги. Незначний ремонт.

Послуги: ремонт, інтер’єр, перевезення
noimage

Оцифровування старих відеокасет.

Радіо-теле-обладнання: продам, куплю
noimage