Влада

НОВІ МОЖЛИВОСТІ ДЛЯ РОЗВИТКУ. У ПОЛТАВІ ПРОХОДИТЬ МІЖНАРОДНИЙ ЕКОНОМІЧНИЙ ФОРУМ

 

Сьогодні у приміщенні Полтавського юридичного інституту НЮУ імені Ярослава Мудрого проходить Міжнародний економічний форум «Полтавщина: створюємо разом нові можливості».

Захід проходить на Полтавщини вперше. Його головна мета — показати економічний потенціал області на всеукраїнській та міжнародній аренах. Серед учасників представники Кабміну, урядових дорадчих органів, які займаються питаннями експорту та залучення інвестицій, дипломатичних установ, бізнес-кіл, фінансових, наукових та громадських інституцій. 

Протягом дня гості форуму ознайомлюватимуться зі здобутками Полтавщини у промисловому та агропромисловому секторах, їм презентуватимуть  економічний та інвестиційний потенціал області. Крім того, про свої здобутки розкажуть керівники успішних полтавських підприємств. 

Також на Форумі проходить виставка економічного та інвестиційного потенціалу області. Ще одне її завдання — показати туристичну привабливість Полтавщини.

9:30 — На Форумі почалася реєстрація. На першому поверсі працює виставка економічного та інвестиційного потенціалу області, для гостей грає оркестр. Біля будівлі юридичного інституту представлена техніка KRAZ.

10:00 — До початку Форуму півгодини. Гості продовжують прибувати, заповнюється зала, де пройде пленарне засідання. Крім того, учасники та відвідувачі заходу знайомляться з продукцією, представленою на стендах промисловців та аграріїв області.

10:34 — Голова Полтавської ОДА Валерій Головко також ознайомився зі стендами промисловців та аграріїв області.

Розпочинається пленарне засідання. На сторінці Полтавської ОДА у Facebook йде пряма трансляція.

10:44 — Форум розпочався. Прозвучали вітальні слова від голови Полтавської ОДА Валерія Головка, голови Полтавської облради Олександра  Біленького, народного депутата Андрія Реки, головного радника з питань врядування українсько-канадського проекту ПРОМІС Кейді Ворд.

За дорученням голови Верховної Ради Андрія Парубія нардеп також нагородив Валерія Головка грамотою.

10:50 — Валерій Головко представляє економічний потенціал області. Акцент голова Полтавської ОДА робить на промисловцях та аграріях.

Валерій Головко окремо розповів про великі промислові підприємства області: Ferrexpo, KRAZ, «Кременчуцький колісний завод».

— Немає жодного підприємства на Полтавщині, яке б не мало своєї родзинки, — наголосив голова Полтавської ОДА.

Полтавщина займає 2 місце з видобутку аграрної продукції. А також не зупинилися на традиційних способах видобутку аграрної продукції. Як приклад, Валерій Головко привів ПП «Агроекологія».

Він також розповів про великі аграрні підприємства. Серед них «Воскобійники», «Агрофірма Довженка».

11:02 — За 6 місяців 2017 року притік інвестицій у Полтавську область склав близько $22,7 млн. На цьому наголосив голова Полтавської ОДА Валерій Головко. 

Він також зазначив, що створення сприятливих умов для інвесторів на Полтавщині — одне з завдань Полтавської ОДА та обласної ради.

Прес-служба Полтавської ОДА

Відбулось засідання Координаційної ради

 

 Відбулося засідання Координаційної ради з питань місцевого самоврядування при голові Решетилівської районної ради. Окрім запланованих до порядку денного, за ініціативою  Кукобівського сільського голови Анатолія Якуби, було внесено питання про співпрацю районних органів державної влади та місцевого самоврядування щодо земельних питань.

За результатами розгляду першого питання присутні прийняли рішення про включення голови районної ради Сергія Колотія до керівного складу Координаційної ради.

З другого питання порядку денного інформував  Анатолій Савенко,  начальник Решетилівського управління Головного управління Держпроспоживслужби в Полтавській області, який з метою забезпечення законодавчих вимог звернувся до присутніх з проханням надати пропозиції щодо облаштування забійних пунктів на території сільських громад та проведення громадських слухань з цього питання.

При обговоренні питання про передачу майна спільної власності територіальних громад Решетилівського району, яке перебуває в користуванні Решетилівського районного спортивного клубу «Колос», у власність Решетилівської територіальної громади присутні розглянути різні варіанти подальшої долі спортивного комплексу. Голова райдержадміністрації Роман Перепелиця наголосив, що повноцінне функціонування спорткомплексу потребує великих капіталовкладень, без обласної підтримки не обійтися. Цю думку  підтримали сільські голови Микола Наконечний та Володимир Гавриленко, заступник голови районної ради Віктор Бережний. За утримання вищезазначеного майна в існуючому статусі або передачу його у власність Решетилівської територіальної громади висловився Кукобівський сільський голова Анатолій Якуба. Обгрунтував клопотання Решетилівської селищної ради її очільник Володимир Кузьменко, який сказав, що споруди сьогодні перебувають не в найкращому стані, це додаткове фінансове навантаження на об’єднану громаду, можливий варіант, що область візьме ці витрати на себе.

За результатами обговорення прийнято рішення: доручити голові районної ради Сергію.Колотію та голові районної державної адміністрації Роману населенню.Перепелиці вивчити питання про передачу майна спільної власності територіальних громад Решетилівського району, яке перебуває в користуванні Решетилівського районного спортивного клубу «Колос», на обласний рівень управління та фінансування, а також внести це питання на розгляд районної ради.

Далі голова районної ради Сергій Колотій ознайомив присутніх зі  зверненням депутата районної ради Олега Коцара, у якому йдеться про законність будівництва на території Решетилівського району гідротехнічних споруд на річках та водоймах та їх вплив на екосистему.

Начальник відділу фінансового управління районної державної адміністрації Тетяна Сахно надала рекомендації щодо завершення бюджетного року та формування місцевих бюджетів на 2018 рік.

На старті опалювального сезону начальник управління соціального захисту населення районної державної адміністрації Григорій Пономаренко наголосив на необхідності надання органами місцевого самоврядування допомоги у призначенні субсидій  населенню.

Емоційно обговорювалось питання щодо надання земельних ділянок, розташованих за межами населених пунктів, без узгодження з відповідною сільською радою. Анатолій Якуба сказав, що з цього приводу виникло чимало нарікань громадян, тому необхідна координація дій та захист інтересів атовців- місцевих жителів.

При розгляді питання „Різне“ йшлося про заходи до Дня захисника України, поїздку районної делегації до Верховної Ради України.

Сайт райради

ОЧІЛЬНИКИ ОБЛАСТІ ПРЕВІРИЛИ ХІД ВИКОНАННЯ РОБІТ З БУДІВНИЦТВА РОЗВ’ЯЗКИ НА ПЕРЕХРЕСТІ ДОРІГ ПОЛТАВА-ОЛЕКСАНДРІЯ ТА ДНІПРО-ЦАРИЧАНКА-КОБЕЛЯКИ-РЕШЕТИЛІВКА

 

СЬОГОДНІ ГОЛОВА ПОЛТАВСЬКОЇ ОБЛАСНОЇ РАДИ ОЛЕКСАНДР БІЛЕНЬКИЙ, ГОЛОВА ОДА ВАЛЕРІЙ ГОЛОВКО, ДЕПУТАТ ВЕРХОВНОЇ РАДИ АНДРІЙ РЕКА ОСОБИСТО ПЕРЕВІРИЛИ НАСКІЛЬКИ ПІДРЯДНИК ВКЛАДАЄТЬСЯ У ТЕРМІНИ БУДІВНИЦТВА РОЗВ’ЯЗКИ НА ПЕРЕХРЕСТІ ДОРІГ М-22 ПОЛТАВА-ОЛЕКСАНДРІЯ ТА Н-31 ДНІПРО-ЦАРИЧАНКА-КОБЕЛЯКИ-РЕШЕТИЛІВКА.

У ході інспекції, голова обласної ради запевнив, що Полтавська обласна рада готова до співфінансування автошляхів. Також, він подякував начальнику Служби автомобільних доріг у Полтавській області Володимиру Трояновському за дотримання термінів будівництва надважливого для області об‘єкту:

«Дякую начальнику Служби автомобільних доріг у Полтавській області Володимиру Трояновському за дотримання термінів будівництва надважливого для області об‘єкту. Разом з Валерієм Головком та Андрієм Рекою відвідали місце майбутньої розв‘язки.  Полтавська обласна рада до співфінансування автошляхів, бо вирішення проблеми капітального ремонту транспортних «артерій» є для нас першочерговою» – написав Олександр Біленький на своїй сторінці у Facebook.

Наразі все йде за графіком. Начальник Служби Володимир Трояновський доповів про виконані роботи та плани на найближчий період. Нині триває процес забивання залізобетонних паль. Далі до них буде приварений каркас з арматури та залитий фундамент.\

НП

ПЕНСІЙНА РЕФОРМА: ОСУЧАСНЕННЯ ВИПЛАТ НА ПОЛТАВЩИНІ ПРОВЕДУТЬ ДЛЯ 425 ТИСЯЧ ПЕНСІОНЕРІВ

 

Щотижнева апаратна нарадаЩотижнева апаратна нарада

Внесений Кабміном та прийнятий ВРУ на минулому тижні законопроект «Про внесення змін до деяких законів України щодо підвищення пенсій» передбачає відновлення соціальної справедливості пенсійного забезпечення, диференціацію пенсій та ліквідацію дефіциту Пенсійного фонду. А одним з основних елементів пенсійної реформи є осучаснення пенсій нинішнім пенсіонерам, яке востаннє здійснювалося ще в 2012 році за параметрами 2007 року, та підвищення мінімальних пенсійних стандартів. Про це, під час сьогоднішньої апаратної наради у голови ОДА, повідомив начальник ГУ ПФУ у Полтавській області Володимир Тараторін.

Передумовою для проведення пенсійної реформи стали значне збільшення надходжень у 2017 році до бюджету Пенсійного фонду, завдяки підвищенню мінімальної заробітної плати з 1600 грн до 3200 грн та внесення змін до трудового законодавства щодо посилення відповідальності роботодавців.

— Тільки у Полтавській області надходження за 9 місяців цього року збільшилися на 1074,2 млн грн, у порівнянні з аналогічним періодом 2016 року. Доведені планові показники з єдиного соціального внеску виконано на 117%, щодо страхових внесків та відшкодування пільгових пенсій — на 114%, щодо додаткових ставок — на 159%. Відбувся ріст фонду оплати праці на 50% та зменшилися борги з пенсійних платежів на 1,3 млн грн, — зазначив Володимир Тараторін.

Щотижнева апаратна нарада, 9 жовтня

Разом з тим, загальна сума заборгованості до бюджету Пенсійного фонду області залишається значною — 160,9 млн грн, передусім через невідшкодування пільгових пенсій, що є характерним явищем в Україні.

Новим же законопроектом пропонується змінити механізм фінансування пільгових пенсій, що дає змогу вчасно отримувати компенсації на виплату таких пенсій та поступово розв’яже проблему накопичених боргів.

— Задля впровадження в області пенсійної реформи, органами ПФ області здійснено ряд організаційних заходів. Серед яких проведення актуальних розрахунки щодо осучасненню пенсій для 425 тисяч пенсіонерів та визначення додаткової потреби в коштах для їх виплати, яка складе 215 мільйонів гривень на місяць. — продовжує Володимир Тараторін.

Володимир Тараторін

Аналіз засвідчує, що в середньому, пенсія в області зросте з 1800 грн до 2300 грн, тобто на 600 грн. Підвищення пенсій буде різним для кожного пенсіонера. Зокрема 35% пенсіонерів із низькими заробітками отримають ріст пенсійних виплат лише на 140 грн, 18% — від 140 до 500 грн, 11% — від 500 до 1000 грн, 36% — більше 1000 грн.

Органи Пенсійного фонду області в числі перших із 9-ти регіонів України здійснили перехід на нову централізовану платформу призначення і виплати пенсій, що дозволить поліпшити якість обслуговування громадян. Розширено і можливості дистанційного обслуговування громадян.

— Після проведення перших виплат осучаснених пенсій передбачається значне зростання кількості звернень пенсіонерів, оскільки розмір підвищення буде різним для кожного з них. Не виключена можливість виникнення черг до установ Пенсійного фонду області, що викличе певну соціальну напругу, — сказав Володимир Тараторін.

Валерій ГоловкоВалерій Головко

У підсумку, голова Полтавської ОДА Валерій Головко дав доручення провести широку роз’яснювальну роботу серед населення щодо осучаснення пенсій через ЗМІ:

— Я прошу вас поставитися до цього питання дуже скрупульозно. Та надати повний обсяг інформації для пенсіонерів щодо цих змін.

Таке ж роз’яснення проведуть і на засіданні Громадської ради при Полтавській ОДА.

Прес-служба Полтавської ОДА

Оголошення

Фото-відео, Фотошоп. і т.д. Друк документів.

Послуги: ремонт, інтер’єр, перевезення
noimage

Комп`ютерні послуги. Незначний ремонт.

Послуги: ремонт, інтер’єр, перевезення
noimage

Оцифровування старих відеокасет.

Радіо-теле-обладнання: продам, куплю
noimage