Влада

ПОЛТАВІ ОБГОВОРИЛИ АКТУАЛЬНІ ПИТАННЯ РЕФОРМУВАННЯ ПЕНСІЙНОЇ СИСТЕМИ

 

Під час обговоренняПід час обговорення

Сьогодні у Полтавському університеті економіки і торгівлі відбулася експертна зустріч з представниками Кабінету Міністрів України в режимі відеозв’язку.

Під час наради, представники влади та інститутів громадянського суспільства обговорили пропозиції Уряду щодо підвищення пенсій та реформування солідарної системи пенсійного страхування.

Згідно з пропозиціями, з 2018 року для виходу на пенсію необхідно буде мати 25 років страхового стажу, з 2028 року — 35 років. А коефіцієнт оцінки вартості стажу з 2018 року скорочується з 1,35 до 1.

Уряд передбачив встановлення верхньої межі бази нарахування єдиного соціального внеску (ЄСВ) в 15 мінімальних зарплат (48 тис грн).

Також реформа скасовує призначення пенсій держслужбовцям за вислугу років і вводить єдину формулу розрахунку розміру пенсій, яка прив’язує його до обсягу внесків до Пенсійного фонду протягом життя.

У рамках пенсійної реформи планується з 1 жовтня цього року провести підвищення пенсій, а також скасувати оподаткування пенсій працюючих пенсіонерів.

Перший заступник начальника Головного управління Пенсійного фонду України у Полтавській області Володимир Носенко розповів, що наразі в області достроково завершили виплату пенсій за червень через відділення поштового зв’язку:

— Ми достроково завершили виплату пенсій за червень через відділення поштового зв’язку. Фінансування стабільне. Заборгованості з виплат немає. Днями ми повністю закриємо виплату пенсій пенсіонерам, які отримують кошти через банківські установи.

Володимир Носенко розповів і про реформування, що наразі відбувається всередині управління:

— Ми впроваджуємо централізовану систему призначення виплат пенсій. Наша область в числі лідерів серед регіонів України за даним проектом. Також паралельно ми ведемо усі актуальні розрахунки, які пов’язані із запровадженням нової пенсійної реформи. Упорядковуємо паперову документацію, електронні бази, щоб усі перерахунки, які передбачені реформою, були проведені якісно та своєчасно.

Також він зазначив, що в області проводитимуть і серйозну роз’яснювальну роботу серед пенсіонерів стосовно нової реформи.

— Підвищення виплат буде індивідуальним для кожного пенсіонера. Тому ми готуємося до серйозної роз’яснювальної кампанії. Для перерахунку ніяких документів до органів ПФ надавати не потрібно. Ми робитимемо усе автоматично та якісно, — підсумував Носенко.

Прес-служба Полтавської ОДА

МОН ОНОВИЛО НАВЧАЛЬНІ ПРОГРАМИ ДЛЯ УЧНІВ 5-9 КЛАССІВ

 

Міністерство освіти і науки України презентувало 40 оновлених програм для учнів 5-9 класів.

Відтепер головна мета — якісні знання та результат навчання, а не процес насичення інформацією як такий. Зміни стосуються впровадження компетентнісного підходу та наскрізних змістових ліній. Це крок у напрямку до нового стандарту освіти. 

Впровадження Нової української школи розпочнеться з 1 вересня.

За словами проректора з науково-методичної роботи Полтавського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти Наталії Корягіної, методисти-предметники, які знайомляться з програмами, повністю підтримують зміни й говорять, що програми стали набагато кращі.

— У обговоренні розвантаження програм брали участь і вчителі з Полтавщини, лише з нашого інституту — 11 методистів-предметників, — говорить Наталія Корягіна.

Наталія КорягінаНаталія Корягіна

Онлайн обговорення щодо модернізації навчальних програм проходило на платформі EdEra, щоб громадськість та вчителі могли взяти участь, прокоментувати та внести пропозиції. З Полтавської області в обговоренні на платформі взяло участь 1200 дописувачів 75 педагогічних та науково-педагогічних.

У червні відбувся Всеукраїнський науково-методичний семінар щодо ознайомлення з програмою методистів і вчителів із трудового навчання. Відгуки позитивні, і вже розпочато розробку уроків, щоб встигнути до початку навчального року.

По кожному предмету створили робочі групи з учителів-практиків, науковців, методистів, авторів програм і підручників, спеціалістів МОН, які враховували пропозиції онлайн-обговорення, узгоджували програми з предметів, прибирали дублювання, обтяженість термінами, а також впроваджували наскрізні лінії. Доопрацьовані програми розглянула та ухвалила Колегія Міністерства освіти і науки, затвердивши наказом МОН. 

Так, трудове навчання віднині не матиме обов’язкового поділу за гендерним принципом. Учні зможуть самостійно обирати вид діяльності. Спочатку вони визначатимуть майбутній проект відповідно до потреби, потім плануватимуть роботу, обиратимуть необхідні для цього засоби і поступово створюватимуть проекти, які поєднуватимуть різні технології. При цьому, кожен проект повинен мати практичну цінність.

Перелік видів спорту для уроків фізичної культури доповниться сьома новими: регбі, корфбол, петанк, фехтування, військово-спортивні ігри, степ-аеробіка та чирлідінг.

З уроків «Основи здоров’я» учні більше дізнаватимуться про безпечну поведінку в Інтернеті та соцмережах. Великий обсяг теоретичного матеріалу зменшиться на користь практичних робіт і занять поза межами класу.

Ознайомитися з ключовими змінами в інших програмах можна на сайті МОН

За новою концепцією вчитель отримає більше самостійності в організації освітнього процесу. Зможе самостійно визначати обсяг годин на вивчення теми та змінювати порядок їхнього вивчення для класу, формувати тематику навчальних проектів і лабораторних робіт. Тривалий час «затиснуті» в рамки педагоги, відтепер зможуть втілювати в життя власні ідеї, не боячись відійти від типових програм.

Завдяки такому підходу вчитель концентруватиме увагу не лише на змісті матеріалу.

Наскрізні змістові лінії проходитимуть через усі предмети, допомагаючи формувати в дитини ключові компетентності, створювати цілісну картину світу на основі навчального матеріалу. Чотири з них вже детально прописані. Вони відповідають чотирьом з десяти ключових компетентностей у Концепції Нової української школи: «Здоров’я і безпека», «Підприємливість та фінансова грамотність», «Громадянська відповідальність», «Екологічна безпека та сталий розвиток». І перелік доповнюватиметься.

Прес-служба Полтавської ОДА

«Невеличке «Євробачення»: на Полтавщині стартував обласний бюджет участі

 

e-mailДрукPDF

В Полтавській області стартував перший в Україні обласний бюджет участі. Про це повідомив ініціатор створення програми, голова Полтавської обласної ради Олександр Біленький під час прес-конференції 20 червня.

«Аналогів програми, ані в Україні, ані в Європі поки не має. Люди можуть голосувати не за один проект, а за три. Це дасть можливість людині вибрати не тільки проект свого району, а й проект сусіднього, - підкреслив Олександр Біленький. – Я називаю це невеличким Євробаченням. Кожен буде голосувати ще й за свого сусіда».

Взяти участь у Бюджеті участі Полтавської області може кожен мешканець Полтавщини віком від 16 років. Для цього розробляє проект та його кошторис, загальною вартістю до 100 тисяч гривень, збирає 30 підписів на підтримку своєї ідеї, самостійно просуває проект серед населення. Проекти-переможці щороку визначаються відкритим голосуванням жителів Полтавської області (онлайн або фізично у пункті супроводу) та фінансуються 50/ 50 з обласного та місцевого бюджетів.

«Теми проектів - енергозбереження, безпека та громадський порядок, навколишнє середовище, комунальне господарство, культура, освіта, спорт та туризм, - сказав Олександр Біленький. – І перша локація – це , мабуть, двір багатоквартирного будинку, або вулиця. Ми хочемо підштовхнути людей, щоб вони змінювали те місце, де проживають».

Сергій Лобойко, керівник Центру Розвитку Інновацій НаУКМА, експерт Фонду Східної Європи (EGAP) та головний експерт групи «Е-Демократія» Реанімаційного Пакету Реформ зауважив, що такого проекту в рамках цілого регіону не існує. За його словами, Полтавська область йде на серйозний суцільний експеримент і «все залежить від людей». Водночас, навіть невеликі, на перший погляд, суми на проекти та їхня місцева орієнтованість здатні змінювати системні речі.

«На весь Київ не було жодного майданчика, який би враховував потреби особливих дітей. Три мами об’єдналися і подали такий проект. Його підтримали наші паралімпійці і так далі, - навів приклад Сергій Лобойко. - І тепер не тільки реалізовано конкретний майданчик. Тепер в нас взагалі поміняються всі правила будівництва та ремонту спортивних і дитячих споруд, тепер вони будуть враховувати потреби таких дітей»

Втілюватися у життя проекти-переможці, подані у 2017-му році, будуть наступного року. На це буде виділено 2 мільйони гривень з обласного бюджету.

Для допомоги громадянам, які бажають взяти участь у розвитку територій, в 25 районах області створені локальні консультаційні групи.

Прийом проектів у 2017 році з 20 липня по 20 серпня. Відкрите голосування з 14 вересня по 30 вересня.

Сайт облради

Оголошення

Фото-відео, Фотошоп. і т.д. Друк документів.

Послуги: ремонт, інтер’єр, перевезення
noimage

Комп`ютерні послуги. Незначний ремонт.

Послуги: ремонт, інтер’єр, перевезення
noimage

Оцифровування старих відеокасет.

Радіо-теле-обладнання: продам, куплю
noimage