Влада

НА ПОЛТАВЩИНІ ВІДБУДЕТЬСЯ МІЖРЕГІОНАЛЬНИЙ ФОРУМ «ВЗАЄМОДІЯ ГРОМАД: МОЖЛИВОСТІ, ВИКЛИКИ, ТЕХНОЛОГІЇ»

 

ЗАВТРА У ПОЛТАВСЬКОМУ ЮРИДИЧНОМУ ІНСТИТУТІ ІМЕНІ ЯРОСЛАВА МУДРОГО ВІДБУДЕТЬСЯ ПЕРШИЙ МІЖРЕГІОНАЛЬНИЙ ФОРУМ «ВЗАЄМОДІЯ ГРОМАД: МОЖЛИВОСТІ, ВИКЛИКИ, ТЕХНОЛОГІЇ». СЕРЕД ЗАПРОШЕНИХ: ПРЕДСТАВНИКИ САМОВРЯДНИХ ГРОМАД ІЗ УСІЄЇ ПОЛТАВЩИНИ ТА КЕРІВНИКИ ОБЛАСНИХ РАД ІЗ СУСІДНІХ ОБЛАСТЕЙ, НАРОДНІ ДЕПУТАТИ ТА МІЖНАРОДНІ ПАРТНЕРИ — ДОНОРСЬКІ ОРГАНІЗАЦІЇ, ЯКІ ДОПОМАГАЮТЬ РОЗВИВАТИ МІСЦЕВЕ САМОВРЯДУВАННЯ В УКРАЇНІ.

Минулого року у грудні в Полтавській області створили асоціацію «Полтавська обласна Асоціація органів місцевого самоврядування», очолив її голова Полтавської обласної ради Олександр Біленький. За рік до неї приєдналось більше 50-ти рад різного рівня, а сама Асоціація поступово стає потужним лобістом інтересів самоврядних структур.

http://np.pl.ua/wp-content/uploads/2017/12/08967881-300x200.jpg 300w" sizes="(max-width: 750px) 100vw, 750px" data-lazy-loaded="true" style="box-sizing: border-box; max-width: 100%; height: auto; clear: both; display: block; margin-left: auto; margin-right: auto;">

— Ми вирішили консолідувати представників місцевого самоврядування. Людей, які щоденно займаються розв’язанням проблем, що постають перед громадами. Мають відповідний досвід і знання, — говорить Олександр Біленький. — Це особливо важливо зараз, коли зростає роль місцевого самоврядування.

В країні динамічно розвивається реформа децентралізації. Уряд передає на місця повноваження, кошти. Але разом із розширенням можливостей, посилюється і відповідальність.

— І у цьому трикутнику якраз Асоціація найбільше доцільна і найбільше ефективна на теренах Полтавської області. Як організація, яка акумулює провідний досвід, певні можливості, об’єднує представників самоврядування і допомагає в розв’язанні проблем і вирішенні питань людей, — продовжує Олександр Біленький.

Відзначити річницю створення організації, підвести підсумки роботи та обговорити плани на наступний в організації вирішили, організувавши перший Міжрегіональний форум.

— Форум доволі амбітний. А головне — організовуємо його не для статистики, а щоб він був максимально корисним і цікавим для учасників, насиченим новою і важливою інформацією. Одне із головних питань, яке буде звучати, це впровадження ІТ-продуктів, ІТ-технологій — від обласного центру до найменшого села. Від Інтернету, від комунікацій залежить якість життя громади. Це і безпечний район, і медицина, і рятувальна служба – таким чином ця функція об’єднує навколо себе дуже багато життєво-важливих і громади, і людини речей, — розповідає голова Асоціації.

Форум пройде у три етапи — 1-ша панель: «Підвищення інституційної спроможності місцевих органів влади: сучасні практики, досвід Полтавщини». 2-га панель: «Інноваційні технології для розвитку органів місцевого самоврядування» та 3-тя панель: «Ефективні інструменти соціально-економічного розвитку об’єднаних територіальних громад».

Серед спікерів — Штефан Дрегер, міжнародний експерт Проекту «Реформа управління на сході України», Олег Войтович, головний експерт з питань міжвідомчої співпраці і місцевого економічного розвитку, Проект «Партнерство розвитку міст» (ПРОМІС), Леонід Донос, координатор проекту «Громадський бюджет» ФУНДАЦІЇ УКРАЇНО-ПОЛЬСЬКОЇ СПІВПРАЦІ ПАУСІ, ОКСАНА ГАРНЕЦЬ, КЕРІВНИК ПРОЕКТУ DESPRO В УКРАЇНІ, Віталій Малецький, міський голова м. Кременчук, Сергій Карелін, керівник проекту EGAP, Ірина Колеша, менеджер з розвитку проектів «Магнетік Ван»,Тарас Журавель, керівник проекту GIZ «Реформа управління на сході України», Ірина Балибіна, директор Полтавського ВП Установи «Центр розвитку місцевого самоврядування», Станіслав Джусь, міський голова Глобинської ОТГПолтавської області та інші.

— До організації Форуму долучилися міжнародні партнери — донорські організації, які допомагають розвивати місцеве самоврядування в Україні, — наголошує Олександр Біленький. — Це проект «Реформа управління на сході України», що виконується Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH, Проект «Підтримка децентралізації в Україні – DESPRO», Програма ULEAD з Європою ULEAD with Europe, Проект «Проект «Партнерство для розвитку міст «Проміс», Полтавський відокремлений підрозділ Установи «Центр розвитку місцевого самоврядування».

«Полтавська обласна Асоціація органів місцевого самоврядування»

ДЕРЖБЮДЖЕТ-2018 УХВАЛИЛИ У ДРУГОМУ ЧИТАННІ І В ЦІЛОМУ: ЗАПЛАНОВАНІ ДОХОДИ 1.2 ТРЛН ГРН І ПРОГНОЗУЮТЬ ЗРОСТАННЯ ВВП НА 3%

 

ВЕРХОВНА РАДА УКРАЇНИ СХВАЛИЛА ВЧАСНО ПІДГОТОВЛЕНИЙ УРЯДОМ ПРОЕКТ ЗАКОНУ ПРО ДЕРЖАВНИЙ БЮДЖЕТ НА 2018 РІК, ЯКИЙ ПЕРЕДБАЧАЄ ЗРОСТАННЯ ДОХОДІВ БЮДЖЕТУ ДО 1.2 ТРЛН ГРН ТА ЗРОСТАННЯ ВВП НА 3%. ЗА ВІДПОВІДНЕ РІШЕННЯ ПРОГОЛОСУВАЛИ  273  НАРОДНИХ ДЕПУТАТІВ.

Про це повідомляє Урядовий Портал.

http://np.pl.ua/wp-content/uploads/2017/12/Без-названия-1-300x186.jpg 300w" sizes="(max-width: 684px) 100vw, 684px" data-lazy-loaded="true" style="box-sizing: border-box; max-width: 100%; height: auto; clear: both; display: block; margin-left: auto; margin-right: auto;">

Документ, розроблений у рамках трирічного бюджетного планування і з урахуванням рекомендацій міжнародних фінансових організацій, розглядався у другому читанні і увібрав поправки та пропозиції народних депутатів.

Як підкреслював Глава Уряду Володимир Гройсман, бюджет є чітко пріоритезованим і спрямованим на розвиток і модернізацію держави.       

«Хочу подякувати всім за пропозиції, зауваження та остаточні рішення, ухвалені в Парламенті. Наступний, 2018 рік, має стати роком економічного зростання. Ми маємо досягти реальних змін в державі», – сказав Володимир Гройсман.   

Напередодні голосування по бюджету, Верховна Рада схвалила пов’язані з бюджетом зміни до Бюджетного та Податкового кодексів України. Під час обговорення документу урядовці та парламентарі погодилися, що цього року бюджетний процес відзначився злагодженою і конструктивною співпрацею Уряду, Парламенту, Президента та представників органів місцевого врядування. Сторони домовилися за результатами першого кварталу 2018 року розглянути можливість подальшого підвищення соціальних стандартів.

Довідково

Кабінет Міністрів України відповідно до вимог законодавства подав проект Держбюджету на 2018 рік на розгляд Верховної Ради України 15 вересня поточного року. Через два місяці – 14 листопада – Верховна Рада підтримала проект бюджету в першому читанні.

В рамках підготовки до другого читання, Кабмін запропонував дещо оновити кошторис, передусім в частині фінансування найбільш актуальних  для економіки програм, а також переглянути макропоказники, зокрема інфляційні очікування. Разом з тим, ідеологія документу залишилася незмінною. Бюджет визнано бюджетом розвитку з повним урахуванням цілей децентралізації та орієнтирів економічного зростання. Основними пріоритетами залишаються фінансування потреб безпеки та оборони, запровадження низки програм підтримки реального сектору – передусім аграрної сфери та дорожнього будівництва, а також підвищення соціальних стандартів шляхом збільшення асигнувань на систему охорони здоров’я та освіти.

ОСНОВНІ ПОКАЗНИКИ БЮДЖЕТУ – http://www.kmu.gov.ua/control/uk/publish/article?art_id=250481382&cat_id=246711250

нп

Презентовано новий проект "Решетилівський smart - район"

Презентовано новий проект "Решетилівський SMART-район"

Світлина від Решетилівська районна рада Полтавської області.Протягом останніх трьох років Решетилівський район плідно співпрацює з Німецьким товариством міжнародного співробітництва GIZ. Протягом цього часу реалізовано проект щодо розширення та дооснащення приміщення КУ "Решетилівський трудовий архів", а також завершується реалізація проекту щодо забезпечення швидкісним інтернетом громад району.
Сьогодні за участі голови районної ради Сергія Колотія, голови РДА Романа Перепелиці, селищного голови Володимира Кузьменка, працівників органів місцевого самоврядування та виконавчої влади району, депутатів районної та селищної рад відбулася презентація нового проекту "Решетилівський SMART-район". Інформацію щодо його впровадження представила команда проекту у складі В’ячеслава Толкованова, доктора наук з державного управління, професора, радника Комітету Верховної Ради України з питань державного будівництва, регіональної політики та місцевого самоврядування, Євгена Клєпа, керівника проекту «SMARTгромада» та експертів Інни Даніленко та Катерини Гунченко. Подібні проекти уже впроваджуються на теренах України на рівні міст. Проект буде реалізовано з метою створення сучасної моделі управління на засадах передових знань та впровадження сучасних інформаційних технологій, для підвищенні якості послуг, прозорості та відкритості влади, партнерства з бізнесом, активізації участі мешканців у процесах розвитку громад.

Світлина від Решетилівська районна рада Полтавської області.

Сайт райради

“ЯКЩО МИ ПАРТНЕРИ, МИ ПОВИННІ ЧУТИ ОДНЕ ОДНОГО”, – КОМЕНТАР ОЛЕКСАНДРА БІЛЕНЬКОГО СТОСОВНО ЗАЯВИ НАК “НАФТОГАЗ УКРАЇНИ”

СЬОГОДНІ ДЕПАРТАМЕНТ З КОРПОРАТИВНИХ КОМУНІКАЦІЙ НАЦІОНАЛЬНОЇ АКЦІОНЕРНОЇ КОМПАНІЇ “НАФТОГАЗ УКРАЇНИ” ОПРИЛЮДНИВ ЗАЯВУ, У ЯКІЙ ЙДЕТЬСЯ ПРО ТЕ, ЩО ФІНАНСОВИЙ ПЛАН ПАТ «УКРГАЗВИДОБУВАННЯ» НА 2018 РІК БУВ СКОРИГОВАНИЙ В СТОРОНУ ЗМЕНШЕННЯ ВИДОБУТКУ З 16,5 ДО 16,0 МЛРД КУБ. М ГАЗУ. СКОРОЧЕННЯ ПЛАНУ ПОВ’ЯЗАНЕ З БЛОКУВАННЯМ ПОЛТАВСЬКОЮ ОБЛАСНОЮ РАДОЮ ВИДАЧІ НОВИХ ЛІЦЕНЗІЙ НА РОЗРОБКУ РОДОВИЩ ПРОТЯГОМ 2,5 РОКІВ. “ТАКОЖ НЕГАТИВНИЙ ВПЛИВ НА ПРОГНОЗ ВИДОБУТКУ СПРИЧИНЯЄ ВІДТЕРМІНУВАННЯ ПРИЙНЯТТЯ ЗАКОНОДАВЧИХ АКТІВ, ЯКІ МАЮТЬ НА МЕТІ СПРОСТИТИ ДОЗВІЛЬНІ ПРОЦЕДУРИ ДЛЯ ВИДОБУВАННЯ ГАЗУ”, – ЙДЕТЬСЯ В ПОВІДОМЛЕННІ.

У свою чергу, голова Полтавської обласної ради Олександр Біленький в коментарі “Новинам Полтавщини” зазначив, що заява, яку почув від керівника Нафтогазу, його здивувала.

– Я почув заяву керівника Нафтогазу України, для мене вона є дивною. На мій погляд, керівник хоче виправдатися за те, що не може, не зміг домовитися з органами місцевого самоврядуванням з приводу абсолютно мізерних цифр, які ми намагаємося отримати на поліпшення інфраструктури, яка знищена саме тими структурами, які підпорядковуються Нафтогазу, – розповів Олександр Біленький

Також він зазначив, що Полтавська обласна рада два роки не дає погодження, оскільки об’єктивна картина складається так, що керівництво УкрГазВидобування, Нафтогазу України діють тільки в полі вигідної ситуації для їх підприємств.

– Питання просте і коштує не так дорого, як вони вважають. Ми готові до діалогу і коли був Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман в Полтаві, він чітко заявив і порадив керівництву УкрГазВидобування, бути більш гнучкими у відношенні до місцевого самоврядування. І тут така заява!

Олександр Біленький прогнозує відповідну реакцію від Полтавської обласної ради.

– Я думаю, що також і облдержадміністрація нас підтримає. Але, знову ж таки, скидати всю провину на нас – ми не дозволимо й не дамо. Наша позиція буде відповідальною й послідовною. Якщо ми партнери, то повинні чути одне одного, а не зважати на якісь чи то історичні особливості, коли Львівська область отримує більше, ніж ми, чи то якісь інші чинники. Те, що в нас ніякої інфраструктури, завдяки їм немає, – це теж наш аргумент. Тобто, ситуація дивна та незрозуміла. Можливо вони таким чином взагалі підставляють Прем’єр-міністра і ту позицію, яка була озвучена під час його робочої поїздки на Полтавщину, – заявив Олександр Біленький.

Нагадаємо, що під час нещодавнї зустрічі з Прем’єр-міністром України, Олександр Біленький наголошував, що Полтавська обласна рада має чітку позицію щодо соціальної відповідальності газовидобувних компаній та фінансових компенсацій за інфраструктурні збитки та екологічну шкоду громадам Полтавщини. 

нп

Оголошення

Фото-відео, Фотошоп. і т.д. Друк документів.

Послуги: ремонт, інтер’єр, перевезення
noimage

Комп`ютерні послуги. Незначний ремонт.

Послуги: ремонт, інтер’єр, перевезення
noimage

Оцифровування старих відеокасет.

Радіо-теле-обладнання: продам, куплю
noimage