Влада

Рада спростила українцям доступ до кредитів

 

Верховна Рада у другому читанні ухвалила законопроект №6027-д "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо відновлення кредитування"

 
 

За це проголосувало 239 депутатів, передає Depo.ua.

Метою законопроекту є стимулювання активного використання кредитування як фінансового інструменту та зниження вартості кредитних ресурсів для спрощення доступу суб'єктів господарювання та фізичних осіб до кредитів.

Закон зменшує фінансове навантаження на позичальників, що сприятиме відновленню економіки та активізації кредитуванню фізичних осіб, в першу чергу, для покращення житлових умов; усуває схеми незаконного виведення майна з-під обтяження кредитора; спрощує процес та зменшує витрати боржників та кредиторів (стягувачів) при врегулюванні боргу за рахунок вдосконалення позасудових інструментів.

Також урегульовуються прогалини щодо погашення кредитів у випадку визнання спадщини відумерлою та низку інших питань у процесі спадкування.

Іпотекодержателя (кредитора) повинен звільняти іпотечне майно від накладених ним обтяжень не пізніше ніж через 14 днів з дня повного погашення заборгованості іпотекодавцем (боржником).

Крім того, уточнена норма щодо доступу банків до Державного реєстру актів цивільного стану. Тепер надається такий доступ у порядку та обсязі, встановленому Міністерством юстиції України, за наявності письмової згоди фізичної особи, якої стосуються відомості, зазначені в актових записах. Також надається доручення Кабінету міністрів України забезпечити надання банкам та фінансовим установам, що відповідно до закону надають кредити, доступу для отримання інформації в електронному вигляді до низки реєстрів, доступ до яких наразі дозволений законом, але технічно утруднений.

Прем'єр Володимир Гройсман позитивно відреагував на ухвалення закону, про що написав у своєму Twitter.

"239 "За" - #6027-д з #топ35 ухвалений в цілому. Банківський сектор очікує ці зміни, щоб зменшити ризики та врегулювати механізми роботи з боржниками. Це допоможе дати друге життя кредитуванню бізнесу для модернізації, інновацій та розвитку економіки", - написав Гройсман.Додати коментар


Захисний код
Оновити

Оголошення

Продам циплят: бройлери КОББ-500, мясояєчні породи. Каченята

14 грн
Худоба та птиця
Продам циплят: бройлери КОББ-500, мясояєчні породи. Каченята

Продам тільну телицю

Худоба та птиця
noimage

Фото-відео, Фотошоп. і т.д. Друк документів.

Послуги: ремонт, інтер’єр, перевезення
noimage

Комп`ютерні послуги. Незначний ремонт.

Послуги: ремонт, інтер’єр, перевезення
noimage